Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wzrost i waga. Czy w normie?

Data utworzenia : 2013-09-16 19:37 | Ostatni komentarz 2015-06-23 10:27

Marta1984

28130 Odsłony
50 Komentarze

Był gdzieś temat o siatkach centylowych i ja oczywiście korzystałam z takich ale chciałam zapytać jak to u Waszych dzieci wygląda. Czy prawidłowo przybierają na wadze i rosną? Czy wyniki są ponad normę czy może troszkę za niskie? Mój synek ma prawie 14 miesięcy i waży 9 kg, a wzrostu ma tylko 74 cm. Ostatnio było to na dolnej granicy ale teraz już chyba poniżej. 74 cm to wzrost 9 miesięcznych dzieci ( przynajmniej tak podają na wielu ubrankach dziecięcych ). Martwię się bo właśnie dziś się ważyliśmy i mierzyliśmy. Dziecko poza tym rozwija się prawidłowo, jest wesołe, dobrze wygląda.

2015-06-23 10:27

Klio jak dzieciaczek czuje się dobrze, chętnie je, jest pogodne to znaczy, że jest dobrze i nic się nie stanie jak odpuścisz pobieranie krwi. A tak na przyszłość dobrze o tym pamiętać.

2015-06-23 08:22

Artan oczywiście moje niedopatrzenie :) chodziło o hemoglobinę, dobrze że mi przypomniałaś o tych ponownych badaniach, gdyż zupełnie wyleciały mi z głowy. ucieszona faktem tych dobrych wyników jak i wypisem ze szpitala..pewnie zlekceważyłabym sobie tą wizytę w laboratorium.

2015-06-21 16:01

Nasz synek ma teraz 13,5 miesiąca i ma 9200 g i 75 cm wzrostu. Byliśmy na badaniach kontrolnych (ale to zupełnie na cos innego), badało go kilku lekarzy i zupełnie żaden nie powiedział, ze to za mało.

2015-06-19 19:42

Zuza, moja taką wagę miała pod koniec 7 miesiąca ( była za to dłuższa od Twojej dzidzi) i nawet mi ani pediatrze przez myśl nie przeszło , żeby robić jej wyniki. Idzie stałe swym centylem i tego ma się trzymać. No chyba że u Ciebie nastąpił gwałtowny spadek w porównaniu do poprzedniej wizyty i np. było 50 a teraz jest 10 no to wówczas trzeba. Klio a co do tych opisanych przez Ciebie wyników ( chyba chodziło o hemoglobinę bo jej norma to 10-13, krwinki czerwone to liczby 4,5-5,5 miliona, a żelazo też ma inne wartości). Pewnie podczas zabiegu dziecko dostało kroplówki, rozwodniła się krew, zrobili wyniki i wyszedł niedobór. To, że po dwóch dniach się poprawiło raczej potwierdza moją teorię. Żeby załatwić sprawę poprawnie powinnaś po 2-3 tygodniach od wyjścia ze szpitala powtórzyć morfologię i jeżeli wówczas hemoglobina wyszłaby poniżej normy wypadałoby przyjąć żelazo.

2015-06-19 17:03

Zuzanna-1986 10 centyl oznacza, że 10% dzieci w wieku Twojej córki posiada tą samą wagę oraz wzrost. Niestety siatki centylowe nie sprawdzają się w przypadku karmienia piersią, gdyż badania dokonywane są na dzieciach karmionych również mm. Wszystko zależy też od tego na jakiej siatce centylowej sprawdzał Twój pediatra, bo na najnowszej siatce centylowej moja córka jeszcze się mieściła w 3 centylu teraz już się nie mieści.

2015-06-19 13:32

bylismy wczoraj u lekarza i moja ola ma 6 miesięcy waży 6900 i ma 63,5 cm. lekarka powiedziała ,że miesci sie w 10 centylu. co to oznacza ??? od razu dala nam skierowanie na morfologie i zelazo.

2015-06-12 02:08

Mój synek ma prawie 10,5 miesiąca, waży 8kg i ma tylko 67cm wzrostu. Czyli jest poniżej centyli, pediatra mówi, że nie ma się czym martwić....

2015-06-10 16:30

moja corka ma 10 tyg wazy 5 kg i ma 62 cm :)