Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Ból przy robieniu kupki

Data utworzenia : 2013-09-15 17:51 | Ostatni komentarz 2013-09-18 22:06

bialutka91

3865 Odsłony
13 Komentarze

Niedawno Dominik zaczął strasznie stękać, prężyć się i płakać przy większych bączkach i kupce. Jak ją robił to najpierw stękał, później trochę szło i w trakcie mały zaciskał odbyt. Byliśmy z tym u pediatry, kazała podawać espumisan. Niby po 2 tygodniach ma przejść.Teraz bączki idą bez problemu (dopiero 4dni), ale z kupką nadal jest problem. Do tego stopnia, że mały przestał ją robić. Wczoraj (po 3 dniach) podałam mu czopek bo nie mogłam patrzeć jak się męczy. Może coś podpowiecie. Robimy masaże brzuszka, kładziemy go na nim, Rumianku pić nie chce, więc może koperek lub herbatka na trawienie? Jak jeszcze mogę mu pomóc, podpowiedzcie.

2013-09-15 22:29

U filipka koperkowa właśnie tak działała, ale może na Dominika inaczej podziała. Mieliśmy Bobotic i esputicon, teraz jest espumisan. Wszystkie wg mnie działają podobnie z tym, że esputiconu daje się 2 kropelki a nie 25 jak w przypadku espumisanu. Odkąd go dostaje to tylko z wzdęciami już nie ma problemu, a kupki jak nie było tak nie ma. Lipka166 dzięki za podpowiedź. Jutro napisze do kolegi. Jakoś niedługo ma być w Polsce to mi przywiezie. Poza tym termometrem to bym się bała. Daje czopek, ale nie wcześniej niż co 3 dni i jeśli mały się pręży, płacze i widze, że nie da rady sam. Kurcze nie chce by się przyzwyczaił, bo nawet nie wiedziałabym jak go oduczyć. W rodzinie mojego partnera jest dziecko, które ma półtora roku i bez czopka się nie załatwi.

2013-09-15 21:17

Bialutka spruboj z tymi herbatkami. W naszym przypadku pomagała koperkowa, ale podobno nieraz działa wzdymajaco. A zamiast espumisanu może spruboj bobotic, albo jak maz kogoś znajomego w Niemczech to Sab simplex. Nie próbuj termometru ponieważ dziecko może się przyzwyczaić. Ja też pomagał córce pchając nóżki w stronę brzuszka żeby było jej łatwiej.

2013-09-15 20:30

Niestety ma 8 tygodni i dlatego pytam. Gdyby był większy to miałabym więcej rozwiązań, a tak jestem ciemna. Niby coś niecoś w teorii wiem, ale praktyki zero, bo starszy-Filip nigdy nie miał takich problemów. Wiem, że problemy Dominika wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego i za jakiś czas powinno przejść, ale co zrobić by tak nie cierpiał i co najważniejsze by zaczął robić kupkę sam. Zaparć nie ma, bo kupki są wodniste, żółte, takie jak powinny być. Po prostu wydaje mi się, że on nie umie jej wypchnąć

2013-09-15 19:47

Hmm, jabłuszko powinno pomóc, śliwki też. Ale nie wiem, jak duży jest Twój Dominik.

2013-09-15 18:17

Zapomniałam, że mały jest na piersi. jem jak dotąd, z tym że ograniczyłam mleko, kapustę, mocno doprawione dania.... W sumie to zaraz z głodu umrę, tyle już potraw odrzuciłam.