Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zaparcia u starszych dzieci w wyniku oduczania od pieluszki???

Data utworzenia : 2013-09-11 13:43 | Ostatni komentarz 2015-07-24 16:02

Magda-1982

5134 Odsłony
10 Komentarze

Mam problem, nie mogłam nic znaleźć na forum na temat zaprać u starszych dzieci związanych z oduczaniem od pieluchy. Zaczęliśmy naszego synka odstawiać od pieluchy, w końcu załapał że sika się do nocnika, ale z kupka jest problem, nie potrafi się przestawić, że nie ma już pieluchy. Początkowo robił kupę tylko jak miał zakładaną pieluchę do spania, później już w ogóle zaczął wstrzymywać i zaczęło się bóle brzuszka, płacz, kupy raz na kilka dni, a jak już udało się zrobić to w strasznych męczarniach i o twardej konsystencji. Byliśmy dzisiaj u lekarza, który zalecił owoce i warzywa, w razie W przepisała debridat i radziła nie stresować dziecka. Czy któraś z Was przechodziła przez to???

2013-09-12 16:46

Starsze dzieci często tak mają. Dziecko boi się, że po prostu nabrudzi. Poza tym wiele dzieci wstydzi się wydzielać przykre zapachy itp. Trzeba dziecku wiele tłumaczyć, bo nawet roczniak sporo już rozumie. Niech się przyzwyczai, że to normalne. U mojego brata był podobny problem. Oni rozwiązali go właśnie tak. Tłumaczyli, że to normalne, jak była kupka to dawali nagrodę (może być to cukierek lub pochwała, zależy co będzie skuteczniejsze). Można zacząć małymi kroczkami i może niech malec zacznie robić kupkę na otwartą pieluszkę. Można też pokazać dziecku, że kupka musi znaleźć się w nocniczku poprzez wyrzucanie jej z pieluszki do nocnika, przy czym mówiąc dziecku, że byłoby mamie łatwiej jeśli malec zrobił by ją prosto do nocnika, a tak mama ma więcej pracy.

2013-09-11 14:00

Z tego co wiem to zjawisko takie występuje u wielu dzieci. Tu był poruszany temat zaparć u dwulatki ( http://lovi.pl/pl/forum/7/1087/1 ) może Ci to pomoże. Zwłaszcza że kilka osób wypowiadało się że miało podobny problem.