Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zaparcia u starszych dzieci w wyniku oduczania od pieluszki???

Data utworzenia : 2013-09-11 13:43 | Ostatni komentarz 2015-07-24 16:02

Magda-1982

5135 Odsłony
10 Komentarze

Mam problem, nie mogłam nic znaleźć na forum na temat zaprać u starszych dzieci związanych z oduczaniem od pieluchy. Zaczęliśmy naszego synka odstawiać od pieluchy, w końcu załapał że sika się do nocnika, ale z kupka jest problem, nie potrafi się przestawić, że nie ma już pieluchy. Początkowo robił kupę tylko jak miał zakładaną pieluchę do spania, później już w ogóle zaczął wstrzymywać i zaczęło się bóle brzuszka, płacz, kupy raz na kilka dni, a jak już udało się zrobić to w strasznych męczarniach i o twardej konsystencji. Byliśmy dzisiaj u lekarza, który zalecił owoce i warzywa, w razie W przepisała debridat i radziła nie stresować dziecka. Czy któraś z Was przechodziła przez to???

2015-07-24 16:02

M. Sawicka ma racje i niestety zaparcia nawykowe mogą mieć podłoże nie pylko przez odpieluchowywanie. Często kończy się to podaniem lactulosum bądź nawet lewatywą :(

2015-07-07 17:32

My jesteśmy na etapie chodze bez pieluszki od kilka dnie i dzisiaj był przełom Oliwia sama wolała że chce kupe ale Jan już ją posadzilam na sedesie to kazała mi wyjść i zamknąć drzwi i wtedy na spokojnie sobie zrobiła kupkę

2015-06-24 09:26

Wiesz co to mogą być zaparcia nawykowe. Z jakiś powodów boi się zrobić kupkę i ją trzyma, tak kupka robi się twarda i potem boli jeśli chce ją zrobić i dalej ją trzyma. Mój synek tak ma. Podaję mu dicopeg junior. U wstrzymywanie kupki pojawiło się jak zmieniliśmy przedszkole ale słyszałam, że może się pojawić również podczas odzwyczajania od pieluchy.

2014-06-11 16:49

U nas był taki problem. Córka potrafiła przez pięć dni nie zrobić kupki.Jak jej się chciało to chodziła,płakała i nie pozwoliła, żeby ją usadowić na nocniku czy ubikacji.Narzekała na ból brzucha-więc bałam się o jej zdrowie i zakładałam tego pampersa. A potem z biegiem czasu jakoś samo przyniosła nocnik i zrobiła sama do niego kupkę.

2014-06-10 22:23

Chyba większość dzieci tak ma. Ja nauczyłam się rozpoznawać że córka chc robić kupkę i natychmiast biegnę nią do łazienki. Zostawiam ją samą, bo wiem że ją to krępuje i dlatego są problemy z załatwianiem siè.

2014-06-03 21:16

U mojej kuzynki było to samo, jej córka potrafiła kupki nie robić przez tydzień. Albo chciała pampersa. Lekarka powiedziała, że nic jej nie będzie i kupkę w końcu zrobi. Niby tak było, ale człowiek zawsze się boi o dziecko. moja kuzynka wypróbowała chyba wszystkie możliwe sposoby, w ostateczności mała robiła kupę w majtusie. Dopiero po kilku tyg i godzinach spędzonych w łazience mała zaczęła robić do sedesu. Byłam świadkiem tego całego procesu i powiem, że straszne to jest, patrzeć jak dziecko się męczy.

2014-06-03 13:06

moja bratowa miała tez sam problem ,,, wtedy zaczela zamieniać robienie kupy w zabawe aby dziecko przestalo się bac jak to dziewczyny pisaly nabrudzić.. sadzala go na nocik i robila smieszne mina jakby robila kupe ,,, chciała nauczyć dziecko przec żeby zrobienie na nocnik nie było dla niego problemem , i tak się nauczyl ... a co do zaparć to zgadzam się z bialutka

2013-09-13 12:36

Dominika dzięki, przez te nerwy zapomniałam, że faktycznie byłam na tym forum i nawet się pochwaliłam że zrobił już kupkę, ale znowu się zablokował, doszło do tego że dostał w nocy gorączki, myslelismy że to infekcja wirusowa. Bylismy u lekarza, który przepisał leki jak na infekcję oraz debridat na problemy z kupką i po jednym dniu gorączka ustała i żadnych oznak infekcji. Wydaje mi się że już tak powstrzymywał długo ta kupkę, że organizm zaczął gorączkować, dałam mu dwa razy Nurofen i po gorączce oraz debridat, który chyba ułatwił robienie kupkii na razie spokój. Ale też nie wymuszamy na nim żeby robił kupkę do nocnika, tylko jak widać, że mu się zbiera to zakładamy pieluchę i robi na stojąco. Niestety musimy się uzbroić w cierpliwość.