Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Pocenie się dziecka

Data utworzenia : 2013-09-08 17:12 | Ostatni komentarz 2014-12-12 10:00

Marta1984

10636 Odsłony
31 Komentarze

Mateuszowi poci się główka i nie jest to związane z przegrzaniem. Myślałam nawet o niedoborze witaminy D bo jest to jeden z symptomów ale synek dostaje ją regularnie. Jak synek zaśnie to już w ogóle całe włoski z tylu ma mokre,plecki i pod paszkami, a nie jest nigdy przykryty ( zaraz się odkopuje spod kocyka ) więc też pocenie z gorąca mi nie bardzo pasuje. Czy u Was też się to zdarza?

2013-09-13 09:41

Fajnie, że napisałaś Anitko o tych zimnych rączkach bo u Matisia też łapeczki jak lody, a ubrany ciepło i jak sprawdzam karczek to jest ok

2013-09-12 21:24

U nas mała do roku tak sie pociła cała potylica az mokra, kiedy pojawiła sie jesień potem zima jakos wszystko ustało, podobnie było z zimnymi rączkami wiecznie chłodne, jednak nas uspokoiła z tym pediatra ze to sprawa termoregulacji,

2013-09-12 18:27

Bialutka uspokoiłaś mnie :) Wiadomo mama każdą nieprawidłowością zie martwi

2013-09-12 16:49

U nas starszy syn też się tak poci. Nawet cienki kocyk latem odpadał. Pediatra też nam mówiła, że będzie starszy to minie. Po prostu dziecko musi się przyzwyczaić do zmian temperatury.

2013-09-08 22:16

Dzięki Dziewczyny za odpowiedź! To trochę kłopotliwe jak chce się np z dzieckiem wyjść na spacer, a okazuje się, że włoski do wysuszenia i dziecko ogólnie do przebrania. Dzisiaj pojechaliśmy do dziadków i martwiłam się, że ten kawałek od samochodu go przewieje bo był cały spocony.

2013-09-08 21:45

My też mamy do czynienia z tym poceniem się Amelki, ale kiedys pytałam się położnej o ten stan i powiedziała mi ze jej system termoregulacji nie jest do końca rozwinięty i mam się nie martwic. Lekarz ostatnio mi powiedział ze jeżeli pot nie ma zapachu to mam się nie przejmować. Tak wiec to chyba normalny stan rzeczy,daje zawsze lepiej to skonsultować z pediatra

2013-09-08 19:43

U nas mała, jak się przytuli do mojej nogi, to momentalnie ma mokrą głowę. Kiedyś i od poduszek tak było. Teraz jakby mniej. Tylko gdy wtula się we mnie, to jej głowa się poci. Nie wiem od czego tak się dzieje, ale w sumie mogę zapytać we wtorek pediatrę.