Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Pocenie się dziecka

Data utworzenia : 2013-09-08 17:12 | Ostatni komentarz 2014-12-12 10:00

Marta1984

10637 Odsłony
31 Komentarze

Mateuszowi poci się główka i nie jest to związane z przegrzaniem. Myślałam nawet o niedoborze witaminy D bo jest to jeden z symptomów ale synek dostaje ją regularnie. Jak synek zaśnie to już w ogóle całe włoski z tylu ma mokre,plecki i pod paszkami, a nie jest nigdy przykryty ( zaraz się odkopuje spod kocyka ) więc też pocenie z gorąca mi nie bardzo pasuje. Czy u Was też się to zdarza?

2014-12-12 10:00

Też się spotkałam z tym, że w pokoju dziecka powinna być temperatura 16 st. Nie wiem ile jest w mnie bo nie posiadaj jeszcze termometru domowego, ale synuś, jak śpi w naszym łóżku to poci się niesamowicie, a jak śpi w swoim łóżeczku (też pod kołdrą) to już nie. Mało tego synuś poci się nawet gdy je, czy to normalne?

2014-12-12 09:15

Dokładnie! Temperatura w sypialni malucha powinna mieścić się w przedziale 18-20 st. C. Spotkałam się nawetże od 16 st. Ja śpię w piżamie i pod kołdrą a mój maluch 5 mscy w pajacu cienkim bawełnianym i pod dwustronnym kocykiem. Bez poduszki! Dodatkowo mam załączony nawilżacza powietrza ewaporacyjny bo taki nie podnosi temperatury. Polecam. Ja przez jakiś czas przegrzewalam delikatnie małego no i się rozchorowal. Także już się nauczyłam :)

2014-12-11 11:02

Cudownie, że znalazłam ten wątek, bo mam identyczny problem. Dziękuję drogie mamy za opinie, bo już zaczynałam się martwić.

2014-11-11 20:50

Bawełniane ubranka ma. Nie tylko podczas snu się poci. Nawet gdy nie jest przykryty i leży w łóżeczku albo na łóżku w samym body też jak go podnoszę ma mokre plecy.

2014-11-11 17:01

Moja oli tez się poci i najbardziej to główka jak podczas snu sama na siebie za bardzo naciagnie kolderke i wtedy wstaje z cala główka mokra i włoskami a tak to nie odczuwam tego problemu pocenie się dziecka podczas karmienia to normalne

2014-11-10 16:35

DorFryt a czym przykrywasz maluszka? Piżamka też może być cienka, ale wcale nie bawełniana i takie są najgorsze. Dziecko w takiej sztucznej piżamce na pewno się zapoci.

2014-11-10 16:32

No właśnie poci się nie główka, tylko najbardziej plecki... po spaniu to jest cały do przebrania, bo ubranko mokre... ciepło też nie jest nie wiadomo jak... 20 stopni a on lekko ubrany... nie wyczułam czy pot mu śmierdzi....

2014-11-10 15:32

Jeśli główka dziecka się poci to może to wskazywać na niedobory wit. D. Pocenie sie dziecka podczas karmienia jest normalne, ponieważ dziecko się męczy podczas ssania. Dziecko może się pocić także gdy w pomieszczeniu gdzie przebywa, śpi jest po prostu za ciepło. Często wtedy dziecko ma też czerwone policzki. Potliwość i towarzyszący jej niemiły i dziwny zapach może świadczyć o mukowiscydozie u dziecka.