Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Badania genetyczne

Data utworzenia : 2019-03-20 18:51 | Ostatni komentarz 2019-05-16 00:07

Grejsi-1982

1209 Odsłony
16 Komentarze

Hej, wiecie, że badania genetyczne w ciąży to podstawa Obecnie bardzo popularne są testy nifty Wiele kobiet je chwali, wyniki są bardziej dokłądne i wairygodne Poznajcie szczegóły https://testnifty.eu/

2019-05-16 00:07

Dziewczyny nie wiem czy to nifty był nie dopytalam ale na pewno to nie było inwazyjne było badanie z krwi tylko i usg też dodatkowo no i nie tylko jak dziecko ma wady jakieś Czy niepokojące coś jest skierowanie dają tylko Jeszce jak kobieta ma 35 lat bądź więcej bądź ma jakieś choroby w rodzinie czy sama ma jakieś choroby które mogą wpływać na zdrowie płodu.

2019-05-15 18:28

Marta dziękuję za odpowiedź dobrze wiedzieć

2019-05-15 15:03

Kasaiaa1 badania genetyczne są to badania inwazyjne z nakłuciem i niestety niosą ryzyko poronienia żadna placówka jeśli nie ma wskazań do tego nie robi tego z kaprysu kobiety w ciązy , badania NIFTY sa to badania robione z pobranej krwi i nie ingerują w płód . Badania NIFTY robi się pod takim samym kątem co badania genetyczne na NFZ . Dodatkowo można dowiedzieć się jakiej płci jest dziecko , chociaż być może na NFZ również , tego nie wiem . Robione są pod kątem zespołu Downa, Edwardsa i Patau a także innych zespołów wad wrodzonych trzeba o tym dokładnie poczytać . Ale koszt jest wysoki i nierefundowany niestety :(

2019-05-14 08:28

A czy dokładnie różnią się te badania na NFZ a te prywatnie? Pod jakim kątem robi się badania NIFTY?

2019-05-14 00:33

Marta 1997 no właśnie też myślałam, że to raczej tylko prywatne badania, ale po pierwszej wypowiedzi Aiisa stwierdziłam, że może o czymś nie wiem i jest możliwość wykonania takiego badania wyłącznie ze skierowaniem za free w ramach programu badań genetycznych. No tak zrozumiałam, pewnie Aiisa miała na myśli ogólnie badania genetyczne a nie strikte test nifty. :)

2019-05-13 22:43

A czas oczekiwania na takie badanie z NFZ od lekarza to koło miesiąca przynajmniej w moim regionie .

2019-05-13 22:41

D.Piasecka mi się wydaje ze test NIFTY to są zupełnie inne badania niż te na NFZ . Nifty wykonuje się prywatnie tylko i wyniki otrzymuje się z krwi .Natomiast te na NFZ można wykonać jeśli kobieta jest powyżej 35 roku życia lub sa przesłanki ze dziecko jest chore .Wtedy ginekolog daje skierowanie do poradni i te badania na NFZ sa wykonywany z nakuciem bodajże. Ja mimo ze mam 22 lata lekarz powiedział jak się pytałam czy dzieci sa zdrowe na pewno ,ze może dac skierowanie na badania genetyczne , ale nie ma przesłanek wiec na pewno nie zrobia mi tego bo oni nawet jak jest skierowanie to bardzo wnikliwie analizują wyniki usg. Ale to sa dwa rozne badania .

2019-05-13 20:45

Hmm czyli zawsze można wykonać za darmo jeśli tylko dostaniemy skierowanie od lekarza z NFZ? Czy jak trwa ten program badań genetycznych w danym regionie, bo nie do końca wiem jak to rozumieć :) W sumie tak sobie myślę, że z NFZ to ciekawe ile trzeba czekać na takie darmowe badanie. Wiesz może, skoro koleżanka była?