Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

krwiak w ciąży, a niska krzepliwość

Data utworzenia : 2013-09-06 11:46 | Ostatni komentarz 2013-09-09 16:25

Marta1984

5411 Odsłony
8 Komentarze

Proud Mommy może to przeczytasz. Napisałaś w jednym wątku, że masz słabą krzepliwość krwi. A czy miałaś w związku z tym jakieś problemy w ciąży? Można jakoś tą krzepliwość podnieść? Bo ja miałam ciągle plamienia i przez to zagrożoną ciążę, a ostatnio nowy gin powiedział mi, że przyczyną może być słaba krzepliwość krwi. A może któraś z mam miała ten problem ( krwiaki ) czy można temu zapobiec w kolejnej ciąży?

2013-09-09 16:25

Nie ma za co dziękować. Warto by było zwrócić interniście uwagę na to, że miała Pani naczyniaki i zrobić te badania. A czy dostała Pani Immunoglobulinę anty- D po pierwszym porodzie (tak pytam co do tej niezgodności)? Proszę nie martwić się na zapas jeśli chodzi o krzepliwość. Jednak warto reagować szybko, aby mogła Pani spokojnie myśleć o kolejnym dziecku. Trzymam kciuki i jestem do dyspozycji. Proszę dać znać jak tam wyniki. Pozdrawiam

2013-09-09 09:25

Kurczę, nie wiem sama... Poczytałam o tej skazie w necie i jednym z objawów u dzieci są naczyniaki, a ja właśnie kilka miałam.

2013-09-09 09:11

To całe szczęście, że w rodzinie takich problemów nie masz. U mnie niestety siostra mojej mamy ma skazę krwotoczną, którą początkowo i u mnie podejrzewał lekarz rodzinny. Ale ja miałam zupełnie inne objawy i szczęśliwie w ciąży nic się nie działo.

2013-09-08 09:55

Pani Kamilo z tego co wiem nikt w rodzinie nie ma takich problemów. Miałam jako nastolatka usuwanego naczyniaka z ucha i wtedy przed zabiegiem robiono mi jakiś test na krzepliwość krwi ( niestety nie wiem jaki) i wyszedł pozytywnie. Nie brałam tabletek antykoncepcyjnych ale faktycznie siniaki bardzo często mi się robią nawet po lekkim uderzeniu. Tylko plamienia w 1 i w 2 miesiącu ciąży, następnie w 3 miesiącu już więcej krwi jednorazowo ( byłam pewna, że straciłam dziecko) tak jakby krwiak się opróżnił. Miałam kilka usg, tylko jeden lekarz dopatrzył się krwiaka inni nie wiedzieli od czego te plamienia. Jest to dla mnie o tyle istotna sprawa, że mamy niezgodność serologiczną i wiem, że plamienia byłyby dużym problemem w 2 ciąży, większym niż w pierwszej. Dziękuję Pani Kamilo za pomoc!

2013-09-07 23:43

Warto zrobić badania. Natomiast nie są one tanie. Najpierw zalecałabym zrobić INR oraz APTT i D- dimery. Na podstawie tych wyników skonsultować się z lekarzem co dalej. Może lekarz wypisze skierowanie na te badania. Wiem, że na INR wypisują lekarze. Jak pracowałam w diagnostyce to często ludzie mieli skierowania. A proszę mi napisać czy brała Pani tabletki antykoncepcyjne i czy w rodzinie ktoś miał problemy z krzepliwością. I czy ma Pani tendencje do siniaków? I czy miała Pani oprócz plamienia inne objawy, które mogą świadczyć o problemach z krzepnięciem.

2013-09-07 22:41

Dziękuję za odpowiedzi :) Pani Kamilo zrobię badania o których mi Pani napisała i może to pomoże ustrzec się problemów i stresów w następnej ciąży

2013-09-07 21:59

Przede wszystkim musi być wykonane badanie krwi na krzepliwość czyli tzw. koagulogram pokazuje wartości: czasu protrombinowego (PT), wskaźnika Quicka (PT%), INR, czasu kaolino-kefalinowego (APTT), czasu trombinowego (TT), stężenia fibrynogenu, poziom D-dimerów, stężenie antytrombiny III. Jeżeli wyniki wyjdą nieprawidłowe to lekarz powinien zlecić specjalistyczne badanie. Przy nieprawidłowej krzepliwości podaje się witaminę K.

2013-09-07 11:11

Problem mojej słabej krzepliwości odnosi się do lat 7 -8 wstecz. Przyznam, że od tamtej pory nie miałam badanej krzepliwości. Krwiaka w ciąży nie miałam. Krzepliwość można nieco poprawić. Są preparaty w aptekach na wzmocnienie, są też środki naturalne. Na ile jest to skuteczne, tego nie wiem, bo nie próbowałam żadnych środków :)