Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1055 Wątki)

nawilżacz powietrza czy oczyszczacz?

Data utworzenia : 2018-11-16 18:26 | Ostatni komentarz 2024-07-03 09:31

M.Mazecka

1722 Odsłony
44 Komentarze

Które urządzenie lepiej się sprawdzi w pokoju małego dziecka? Jak wybrać odpowiedni model i czy aromaterapia z takiego urządzenia nie zaszkodzi zdrowiu?

2024-07-03 09:31

My mamy oczyszczać powietrza i nawilżacz w jednym urządzenie. Wiadomo to jest to samo co naturalne, ale jeśli trzeba to warto z niego skorzystać. I jeszcze jedno trzeba bardzo dbać o czystość i wymianę filtrów itp. Więc też kosztuje trochę naszego wkładu. Ale u nas się sprawdza

2024-07-03 09:26

Sama jestem ciekawa takich oczyszczaczy powietrza, kurzu jest pełno w kocach, firanach, dywanach ,roletach, ubraniami jak sie trzepie też leci tego pełno.

 ,sądząc po filtrach dają one na bank radę.

Ale to tak samo jak z rekuperacja,filtry po po roku  są czarne. 

2024-07-03 09:22

Ja mam ewaporacyjny nawilzacz Xiaomi. Jestem  z niego zadowolona bo mam dwa koty I ultradźwiękowy nie wchodził w grę. Teraz myślę że bym się zdecydowała na oczyszczacz z nawilżaczem.

2024-07-03 09:17 | Post edytowany:2024-07-16 13:11

Zależy jaki masz poziom wilgotności u siebie, ja mieszkam blisko lasu i kiedyś używałam nawilżacz z funkcją oczyszczania, robił taką wilgoć, że aż na oknach mi się skraplało. Teraz mam oczyszczacz i nie wyobrażam sobie już życia bez niego, jestem astmatyczką i to jak on potrafi oczyścić powietrze to jedno wielkie wow

naprawdę czuć różnicę, lepiej mi się śpi, biorę zdecydowanie mniej leków, nie mam ataków duszności, bardzo poprawił mi jakość życia. Świetne są też modele z możliwością aromaterapii jak tutaj https://ezakupowo.pl/Nawilzacze-powietrza-Aromatly-c3382

2022-12-30 21:12

Lepszy oczyszczacz. Nawilzyc powietrze można kładąc mokry ręcznik na kaloryfer. I grzejąc wodę na gazie dłuższy czas.

2022-12-28 20:56

Oliwierja a jak badacie tą wiglotność? Macie ten higrometr?

2022-12-26 12:20

My mamy oczyszczacz sharp i on ma w sobie też nawilżacz ale mamy tak małą wilgotność powietrza, że do sypialni kupiliśmy jeszcze dodatkowy nawilżacz Philipsa. Jest taka słaba jakość powietrza, że chyba będzie trzeba kupić drugi oczyszczacz żeby w nocy był i w naszej sypialni i u dziecka 

2022-12-26 12:18

Przez oczyszczacz w pokoju będzie mniej alergenów czy też brzydkich zapachów, nawilżacz zminimalizuje suchość górnych dróg oddechowych i podobno też lepiej się śpi choć lekarz mówił że nie można z tym przesadzić. Do tego nawilżacz można zrobić samemu stawiając wodę na/pod grzejnikiem z olejkiem wtedy ładnie pachnie i rzeczywiście lepiej się oddycha a oczyszczacz to już droższa sprawa. Jest jeszcze jonizacja powietrza która zwalcza bakterie i wirusy.