Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Zaczerwienienie - czy to pieluszki

Data utworzenia : 2013-08-16 15:49 | Ostatni komentarz 2013-12-16 23:33

Mateusz-1991

4050 Odsłony
15 Komentarze

witam proszę o poradę. od urodzenia mojej córki używamy pampersów dady i pojawiło się zaczerwienie czyli cała pupa oraz nóżki i nie wiem czy to jest od pampersów czy może od tego że w pokoju jest gorąco. co mam zrobić proszę o porady

2013-08-19 15:22

Z tym wietrzeniem to jest bardzo dobry pomysł. Proszę to robić jak najczęściej. Natomiast mam kilka pytań? Jakie używacie chusteczki do pielęgnacji, jakie kosmetyki do pielęgnacji dziecka? Ile teraz ma córeczka miesięcy, jaka jest jej dieta? Czy proszek do prania ubranek Używa Pan taki sam od urodzenia czy był zmieniony? I czy zaczerwienienie występuje tylko w okolicach zakładanego pampersa? Czy córeczka na potówkę w okolicy twarzy, karku, brzucha? Polecam również przemywanie po kąpieli okolic pośladków i krocza rumiankiem, częste wietrzenie, smarowanie pupy sudokremem. Proszę o odpowiedzi na te pytania i będziemy się zastanawiać w czym tkwi problem.

2013-08-19 12:46

Teraz pogoda nie sprzyjała pupie jeśli chodzi o temperaturę i dodatkowo pieluszka, jesli podejrzewasz uczulenie na pieluszkę bądź produkty kosmetyczne najlepiej jest je odstawić. Najlepiej jest przemywać pupę niemowlaka woda z mydłem niżeli chusteczkami które również mogą podrażniać skórę maluszka, co do pieluszek pampers również lubią uczulać tak było w naszym przypadku o ile zwykłe pampersy nie uczulały to premium Care już tak. Jęsli chodzi o krem przeciwko odparzeniom polecam Bepanthen jest drogi ale bardzo wydajny duża tubka wystarczy na bardzo długi okres, używam tego kremu w sytuacjach podbramkowych, bardzo delikatny i super sie rozprowadza w przeciwieństwie do sudokremu który zawiera tlenek cynku. Z produktów które lubiły uczulać moje dziecko z obserwacji do przeszło roku, teraz jest już ok: Nivea, J&J płyn do kąpieli 3w1, No i pieluszki Premium Care pampersa

2013-08-19 10:27

Tak jak piszą dziewczyny może być uczulenie na pieluszki, ale nie musi. Spróbuj z tym wietrzeniem i napisz troszkę więcej informacji, ponieważ tak naprawdę wiemy tylko jakie pieluszki nosi.

2013-08-17 11:42

Spróbujcie zmienić pieluszki chociaż to wcale nie musi być reakcja alergiczna. Póki co myjcie pupę córeczki wodą z mydełkiem niemowlęcym i smarujcie sudocermem. Przy takich temperaturach dobrze będzie zostawić malutką bez pieluchy niech skóra pooddycha. Zmieniajcie częściej pieluchę, malutka się bardziej poci to i podrażnienia bardzo szybko się pojawiają. A może to reakcja alergiczna na jakieś jedzonko. Matiś miał wysypkę na pupie po wprowadzeniu nowego produktu

2013-08-17 11:32

Z kremów najbardziej polecam Alantan, warto patrzeć na skład. Pozdrawiam. Piszesz, że od urodzenia używanie Dady i teraz dopiero jest zaczerwienienie, nie piszesz ile córcia ma miesięcy? Jeżeli krótko używacie Dady to może warto sprawdzić inne pieluszki, jednak jeżeli już jakiś czas takie pielusie nosi, to może przyczyna jest gdzie indziej - np. w wietrzeniu, upałach - spoceniu itd.

2013-08-17 11:12

Możliwe, że jest to spowodowane pieluszkami DADA, jednak trudno stwierdzić.... Spróbuj jak pisze Weronika jak najczęściej wietrzyć pupkę córeczki, smaruj ją SUDOCREM'em i spróbuj założyć jej innej marki pieluszki, może rzeczywiście DADY są nie dla niej.

2013-08-16 19:48

Witaj, wydaje mi się, że to trochę za mało informacji, żeby móc coś stwierdzić - najlepiej poradzić się pediatry, położnej na miejscu. To, co mogę polecić, to (zwłaszcza w upały), aby wietrzyć córci pupę, tzn., kłaść ją bez pampersa na macie czy ręczniku lub używać pieluszek wielorazowych czy owinąć pieluchą tetrową, jeżeli obawiacie się, że mogłaby coś zasiusiać :)