Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Zaczerwienienie - czy to pieluszki

Data utworzenia : 2013-08-16 15:49 | Ostatni komentarz 2013-12-16 23:33

Mateusz-1991

4051 Odsłony
15 Komentarze

witam proszę o poradę. od urodzenia mojej córki używamy pampersów dady i pojawiło się zaczerwienie czyli cała pupa oraz nóżki i nie wiem czy to jest od pampersów czy może od tego że w pokoju jest gorąco. co mam zrobić proszę o porady

2013-12-16 23:33

Też jestem zdania że to za mało informacji .Odparzenia często występują także w okresie ząbkowania .Lub dziecko mogą uczulać pampersy lub chusteczki musisz się zastanowić czy nic ostatnio nie zmieniałaś. Czasami też objawia się tak alergia pokarmowa, pomyśl czy nic nie wprowadzałaś do diety . A na odparzenia najlepsze jest wietrzenie , sudokrem i podsypywanie mąką kartoflaną.

2013-12-15 06:18

Wiem że to pracochłonne ale spróbuj przez kilka dni potrzymać córkę w pieluszkach tetrowych albo zmienić na inne pieluszki nie wiem jakich używasz, i należy pamietać o częstym wietrzeniu pupy niemowlaka. My z Jasiem mielismy podobny problem ale zaraz po porodzie bardzo źle znosił pieluszki szukałam , szukałam i znalazłam te w których go trzymam do dnia dzisiejszego i jest ok.

2013-09-15 17:04

Dobre jest szare mydełko np. Biały jeleń. Emolienty są dużo lepsze, np. mój starszy syn tylko ich używa, bo jak oliwka czy jakiś krem/balsam to jakieś wysypki w kółko ma. U nas puder nie szkodzi, wręcz przeciwnie. Z tym, że ja najpierw pudruje sobie ręce a później tyłeczek itp. Jak nie zasypie to zaraz jajuszka czerwone. Moniqell Filipek właśnie po tych sleep & play alergii dostał. A młodszy raz miał sensitive i już po drugim pupcia czerwona.

2013-09-05 13:57

bialutka moja mała też tylko huggies i pampers ale absolutnie nie te sleep & play ani sensitive tak sobie pomysłałam że moze warto kupićjakiś krem na odparzenia z serii emolientów warto unikac tez oliwki i moze zmienic chusteczki np na pampers albo myc pupe woda z plynem do mycia dzieci i absolutnie nei uzywac pudru

2013-09-04 20:51

Prawie na 100% jest to albo od pampersów, albo od chusteczek. Mój starszy syn tak ma. On może używać tylko Pampers Active Baby, albo Huggies. Po każdych innych ma właśnie taką wysypkę na nóżkach i pupci, a krostki są dość duże (nie jak główka od szpiliki tylko większe) z jakby ropą, lub tylko zaczerwienienia. Wietrzenie tu nic nie da. To reakcja alergiczna. Pora zmienić pieluszki. A pupkę myć szarym mydłem i robić okłady z nadmanganu potasu (KALIK), radzę całkowicie zrezygnować z chusteczek, a jeśli już to używać Huugies Pure, albo czegoś w tym stylu, a do kąpieli dosypywać mąkę ziemniaczaną. Ale dodam, że to nie zejdzie szybko. Ważna jest systematyczność i częste mycie pupy, a i należy wystrzegać się rumianku w każdej postaci i na pewno nie używać sudocremu bo to pogorszy sprawę. U nas diabliło się ponad miesiąc. jak coś zeszło, to pojawiało się nowe itd. Więc cierpliwości.

2013-09-04 10:15

ja polecam najpierw zastosowanie kremu: -linomag rozowy - hipp na odparzenia - alantan krem ( nie masc) - emolium jak to nie bedzie pomagac to mozna miejscowo raz dziennie zastosowac dexeryl mozna tez wykapac dziecko w nadmanganianie lub skrobi ziemniaczanej ale po kapieli koniecnzie nawilzyc dziecko najlpeiej emolientem oby to nie byl poczatek AZS mimo wszystko polecam kosmetyki silnie nawilzajace Ziaja

2013-08-20 12:27

M,yślę ze pierwszy krok to zlikwidować przyczyny a potem skutki, najlepiej wyeliminować wszystko co podejrzewamy jeśli chodzi o odparzenia. Jest to tylko forum a moze Aż ;) wszelkie informację mogą być pomocne, jednak nigdy nie zastąpią wizyty u lekarza tym bardziej jeśli chodzi o dziecko o największy skarb od życia;)

2013-08-20 11:12

Zgadzam się z przedmówczyniami że podałaś trochę mało informacji i tak jak one radzę kontakt z pediatrą ( może będzie potrzebna wizyta u dermatologa), częste wietrzenie, próbę zmiany marki pieluch, przemywanie wodą przy zmianie pieluchy, nasiadówki w rumianku, smarowanie sudokremem lub bepanthenem lub linomagiem, nam lekarz na uczulenia polecił także kąpiel z odrobiną krochmalu. Powodzenia w zwalczaniu zaczerwienień .