Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Poradnik/przybornik wyjazdowy

Data utworzenia : 2013-05-06 07:06 | Ostatni komentarz 2016-06-07 04:10

patuszka

3402 Odsłony
15 Komentarze

Zbliżają się wakacje, długi weekend za nami. Coraz więcej podróżujemy z dziećmi jednak przy wyjeździe z dzieckiem nasze bagaże wyglądają zupełnie inaczej. Może macie sprawdzone patenty - rzeczy które należy ze sobą zabrać gdyż są niezbędne? I druga kwestia może polecacie miejsca szczególnie przyjazne dzieciom?

2013-05-06 15:03

Miska/wanienka/podkład - myślę że dobrą alternatywą są dmuchane wanienki ( zajmują miejsce tyle co kółko do pływania ) i kosztują grosze :) Można ich również używać jako mały basenik dla malucha :) Poza tym wydaje mi się, że przy wyjeździe nad morze trzeba zabrać ze sobą koło ratunkowe ( bądź coś innego w zależności od upodobań ) I nigdy nie zapominajmy o książeczce zdrowia malucha ! Jeszcze mi się przypomniało - jeżeli chodzi o malucha to można zabrać ze sobą żel łagodzący na ząbkowanie - nigdy nie wiadomo kiedy nas trafi nowy ząbek :)

2013-05-06 13:36

Zgadzam się z wami. Warto wziąć Oceanisept na rany i otarcia, plasterki i opatrunki. Jakieś środki od choroby lokomocyjnej, coś od alergii np.wapno, maść na ugryzienia owadów, coś przeciwbólowego. Jak wybieramy się nad wodę to warto wziąć pampersy do pływania lub strój kąpielowy. Mnie przeraża widok kilkuletnich dzieci biegających nago. Przecież nie wiemy, kto przebywa na plaży. A i zapomniałabym. Koniecznie Aparat, by uwiecznić chwile spędzone z rodzinką

2013-05-06 13:18

Ja podpisuję się do listy Anity, jest konkretna i treściwa. Dodałabym tylko nocniczek, lub tą wkładkę na muszlę toaletową, apteczkę, środki przeciw komarom i kleszczom oraz na drogę do samochodu bajeczki i płytę CD z piosenkami, które maluch lubi, i do których jest przyzwyczajony. Co do miejsc szczególnie przyjaznym dzieciom to tutaj link: http://lovi.pl/pl/forum/10/394/1 A tu przydatna stronka: http://www.dzieciochatki.pl/index.php/Wakacje_z_dziecmi_-_co_zabrac.html

2013-05-06 13:08

My wyjeżdzaliśmy na kilka dni z mała gdy miała ok7-8 miesięcy wówczas zamiast wanienki wzieliśmy taką matę gąbkową, dużo mniej miejsca zwłaszcza ze można się zwinąć gąbka potem powróci do swojego stanu po rozwinięciu. Ewentualną wodę do gotowania czy słoiczki mozna kupić na miejscu, jednak w miejscu gdzie mieszkaliśmy przez te kilka dni nie było czajnika elektrycznego, na szczęście mieliśmy swój ;) Oczywiście co do ubranek to kilka par na różną pogodę, lepiej wziaść wiecej niż za mało. Pieluszki jednorazowe i wielorazowe, chusteczki, płyn do kąpieli mozna czasami dostać takie w małych butelkach, ręcznik kąpielowy oraz do buzi mały, krem uv, krem do ciała, nożyczki lub obcążki ;)szczoteczka do zębów jak i do włosów;) Mleko modyfikowane, kaszka błyskawiczna, butelki, miseczki łyżeczki, Wózek kocyk (kołderka) poduszka łóżeczko turystyczne (zamiast materacyka wzieliśy kołderkę dosyć grubą, po złożeniu służyła jako materac) Płyn do naczyń nie zawsze jest a najlepiej taki którym myje się butelki dziecku w domu. Obowiązkowo książeczkę zdrowia moze się przydać, Pamiętajmy, o kawiatach podczas naszej nieobecności warto włożyć je do wanny lub brodzika i nalać trochę wody w łazience jest zazwyczaj chłodno ;) moze to uratować nasze kwiatki przed słońcem na parapecie. Wyłączyć gaz, sprawdzić czy wszystko odłączone i miłej podróży

2013-05-06 11:58

Ja do listy dodałbym łóżeczko turystyczne i co za tym idzie materac zwykły z łóżeczka dziecka, bo te turystyczne są kiepskie. Przydatna jest także niania elektroniczna, bo można wyjść z pokoju choćby przed domek, czy do jakiegoś wspólnego pokoju z tv. Z drobiazgów to jeszcze piankowe kapcie. Już dla takiego rocznego brzdąca będą przydatne pod prysznicem, czy po kąpieli można w nie dziecko wstawić zamiast bezpośrednio na płytki.

2013-05-06 08:52

Pamiętam jak jechaliśmy na wakacje z 8 miesięczną wtedy córka.Cały bagażnik w aucie należał praktycznie do niej:) A i tak pół rzeczy zapomniałam. a gdzie się wybrać z maluchem to może zajrzysz tutaj http://lovi.pl/pl/forum/10/177 może znajdziesz coś ciekawego:)

2013-05-06 07:18

Moja koleżanka z doświadczeniem przy trójce dzieci twierdzi, że jeśli wyjeżdżają na kilka dni absolutnie nie rusza się z domu bez.... miski. Niby banał ale twierdzi, że po pierwsze gdy trzeba coś przeprać, zamoczyć to jak znalazł, po drugie dziecko może i może się kąpać pod prysznicem, jednak czasem chce sobie klapnąć tyłkiem i pobawić się we wodzie. W misce mogą jechać ulubione zabawki malucha, które są nr dwa na liście obowiązkowych rzeczy. Ubranka - tu okazuje się, że trzeba ich więcej zabrać niż swoich bo nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda (chyba że wybieramy się w ciepłe kraje;), rajstopki, cieplejsza kurteczka, sweterki i czapeczki zarówno te letnie osłaniające przed słońcem jak i takie przejściowe. Krem z filtrem - czy to góry, morze czy jezioro jest to obowiązkowe wyposażenie (generalnie zawsze możemy dokupić na miejscu). Kosmetyki pielęgnacyjne - krem i coś do kąpieli. Butelki, kubki niekapki itp., samo mleko czy kaszkę możemy kupić na miejscu, z butelkami jednak bym nie ryzykowała, bo może okazać się że maluch nie chce pić z nowej butelki. Pieluszki i chusteczki wilgotne, które już podczas podróży będą niezbędne do wycierania rączek. Chusteczki nawilżane antybakteryjne lub żel antybakteryjny.