Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

włókniaki

Data utworzenia : 2016-07-15 23:51 | Ostatni komentarz 2016-07-17 19:44

Kasia84

1551 Odsłony
2 Komentarze

Czy którejś z Was urosły włókniaki na ciele podczas ciąży?? mi pod koniec ciąży urosły takie maleńkie włókniaki na całej szyi- chyba z 40 sztuk tego będzie, zastanawiam się co było przyczyną - czy hormony?? a teraz nie wiem czy mogę je jakoś usuwać, jeśli karmię piersią. Nie są bardzo uciążliwe i widoczne, ale mimo wszytko mnie drażnią .

2016-07-17 19:44

Na mojej szyi też pojawiło się coś takiego .Wcześniej nie powiązałam ich pojawienia się z ciążą.Na szczęście nie są duże,ale jest ich dużo. Z tego co się orientuję to można wymrażać je ciekłym azotem,wypalić prądem,usunąć chirurgicznie lub laserem.Na pewno w ciąży nie można wykonywać tych zabiegów.Natomiast jak się karmi to raczej można. Najlepiej udaj się do dermatologa na konsultacje .

2016-07-17 16:01

MI też kilka urosło w czasie ciąży , nie ruszałam ich. Natomaist na twarzy pojawił mi się naczyniak, który co jakiś czas bardzo krwawił, przy przemywaniu twarzy, albo po rpostu sam z siebie. Poszłam do dermatologa i dostałam skierowanie do chirurga, który najpierw przy znieczuleniu miejscowym w 7 m-cu ciąży mi go wypalił. A w 8 miesiącu odrósł na nowo i mi go wyciął znowu przy znieczuleniu. Dermatolog powiedziała mi, że często w ciązy pod wpływem hormonów mogą pojawiać się włókniaki, naczyniaki