Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

kierunek = urząd pracy

Data utworzenia : 2016-07-04 22:21 | Ostatni komentarz 2016-07-20 08:18

Karolina. W

1721 Odsłony
24 Komentarze

poszukuje mamy która zaraz po zakończeniu urlopu macierzyńskiego rejestrowała sie w UP jako osoba bezrobotna po raz PIERWSZY ! mam kilka pytań : )

2016-07-05 17:06

Źle mi się kojarzy Urząd Pracy. Z kolejką bezrobotnych szukających pracy.

2016-07-05 14:07

Jeśli umowa kończy się w trakcie macierzyńskiego to tak jak napisały dziewczyny przejmuje Cię ZUS i wypłaca świadczenie. Po skończonym urlopie macierzyńskim musisz się udać do Urzędu pracy i się zarejestrować jako bezrobotna z prawem lub bez prawa do zasiłku. Dokumenty potrzebne będą takie jak napisała Bławatkowa plus właśnie świadectwa pracy.

2016-07-05 13:15

Dzięki Adamos. Oczywiście świadectwo pracy też jest potrzebne :)

2016-07-05 12:13

MI też skończyła się umowa o pracę i do momentu zakończenia urlopu macierzyńskiego z chwilą zakończenia umowy o prace przejmuje nas ZUS i on zasiłek dalej wypłaca.No i powinniśmy jeszcze dostać wypłatę za zaległy urlop. Bławatkowa zapewne zapomniałaś o świadectwie pracy:) to też jest potrzebne do zarejestrowania w PUP.

2016-07-05 10:29

Karolina. W, potrzebne będę takie dokumenty jak: - dowód osobisty, - prawo jazdy (jeżeli masz), - świadectwo ukończenia szkoły średniej/zawodowej, - dyplom ukończenia szkoły wyższej (jeżeli takową ukończyłaś), - informacje z ZUSu o wysokości pobieranego zasiłku macierzyńskiego, - nr konta bankowego. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam :)

2016-07-05 10:20

no mi też się skończyła umowe o prace w trakcie macierzyńskiego ;/ ichciałabym sie od was dowiedzieć jakie dokładnie dokumenty trzeba zanieść do pierwszej rejestracji. wy na pewno powiecie po polsku nie to co w urzędzie ^^

2016-07-05 00:51

Karolina.W, ja byłam w podobnej sytuacji, z tym, że rejestrowałam się któryś raz z kolei. Obecnie jestem na tzw. "kuroniówce". Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem. Może będę Ci w stanie jakoś pomóc :) k. Sepiolo, z dniem, w którym kończy Ci się umowa o pracę, przejmuje Cię ZUS. Będziesz otrzymywała zasiłek macierzyński. Kiedy przestaniesz pobierać świadczenie z ZUSu, powinnaś udać się do urzędu pracy bo być może będzie Ci się należała kuroniówka.

2016-07-04 23:51

Ja również za miesiąc się tam udam bo jestem w takiej samej sytuacji jak ty Karolina;-) mi dodatkowo skończyła się umowa o pracę i czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych?