Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Pomyłka leku w aptece

Data utworzenia : 2016-01-22 16:43 | Ostatni komentarz 2016-01-26 09:07

Lenka26

1602 Odsłony
9 Komentarze

Ostatnio byłam z moim starszym synkiem u lekarza bo zrobiła mu się strasznie sucha skóra na twarzy, lekarka przepisała maść do smarowania oraz zyrtec w syropie. Leki wykupiłam w aptece i po przyjściu do domu jak zawsze przeczytałam ulotkę i stwierdziłam że są to kropelki ale pomyślałam że być może lekarka tak powiedziała syrop a są kropelki ale dawka była zbyt duża niż zaleciła lekarka (1 łyżeczkę od herbaty) a na ulotce dla dzieci od 2-6 lat 5 kropelek 2 razy dziennie i tak podawałam. Dzisiaj przyjechała do mnie pani z apteki a lek wykupiłam we wtorek i powiedziała że zaszła pomyłka bo zamiast syropu dali mi kropelki i pytała się jak dawkuje lek, ulżyło jej jak powiedziałam że 5 kropelek. W ramach przeprosin dała mi ten syrop i jeszcze raz przeprosiła. Pierwszy raz zdarzyło mi się żeby zaszła pomyłka w aptece, dobrze że nie był to antybiotyk i podawałam zgodnie z ulotką. Czy zdarzyła Wam się kiedyś taka sytuacja?

2016-01-22 17:06

Lenka26, nigdy nie zdarzyła mi się podobna sytuacja. Jednakże czasem zdarzało się, że Pani bez uprzedzenia mnie dała mi zamiennik leku. Teraz zawsze się pyta, czy może mi dać lek o podobnym działaniu. Całe szczęście, że zachowałaś zdrowy rozsądek podczas dawkowania. Mogłoby się to różnie skończyć gdyby trafiło na mniej rozsądną osobę. Dobrze, że wszystko się wyjaśniło i pani farmaceutka zrekompensowała Ci tą pomyłkę :)