Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Jestem ojcem!

Data utworzenia : 2016-01-21 23:49 | Ostatni komentarz 2016-01-28 13:08

[email protected]

1191 Odsłony
8 Komentarze

Witam! Dziś chciałabym poruszyć niebanalny temat, a mianowicie czego obawiają się mężczyźni odnośnie rodzicielstwa. Jak wszystkie dobrze wiemy, mężczyzna ma także ważną rolę do odegranie, zarówno w czasie ciąży, porodu jak i macierzyństwa. Mężczyźni wówczas są pełni leków. Oto najczęstsze powody do obaw: Chcieli by pomoc, lecz nie wiedza jak się do tego zabrać, boja się odpowiedzialności, szczególnie tej finansowej. Czują się odrzuceni na bok, boja się, ze partnerka będzie poświęcała im malo czasu, boja się również zmiany życia po pojawieniu sue dziecka. Lecz to nie koniec obaw mężczyzny, najwięcej lekow sprawia im myśl o porodzie. Chcieliby być przy narodzinach, lecz obawiają się, ze sobie ni poradza, najczęściej boja się widoku krwi. Ale jest tez wiele aspektów, które mężczyźni lubią, na przykład świadomość, ze mogą dac dziecku życie, niektórzy są dumni podczas badania ultrasonograficznego, gdy mogą obejrzeć pierwszy raz swe dziecię. Wielu mężczyzn obawia się również, czy będą w stanie pokochać małego, siusiajacego i placzacego dzidziusia. Pojawienie się dziecka, może również kojarzyć się z utrata swobody, wolności, z końcem młodości, Obawy te, są zupełnie typowe, ale bez obaw, wielu ojców znajduje w sobie wystarczająco sił, by nawiązać bliski kontakt z dzieckiem i świetnie sprawdzają się w nowej roli, Często bywa tez tak, iz rzeczywistość zdecydowanie różni się od wyobrażeń, a sytuacje, które przetaczały, staja się miłym elementem dnia. Komuś, kto nie jest ojcem trudno zrozumieć, co czuje, widząc uśmiech dziecka, słysząc pierwsze 'tata'. Aby ojciec znalazł wież z dzieckiem, musi pokonać wiele przeszkód, nagroda jest jednak wspaniała... Pamiętajmy jednak, iz rola ojca jest nie ograniczona! Ojcowie również potrafią opiekować się dzieckiem, wiedzą, iz do właściwego reagowania na potrzeby dziecka jest zrozumienie wynikające ze słuchania. Rola ojca nie ogranicza się dziś, jak to było jeszcze całkiem niedawno tylko do zarabiania pieniędzy, wymierzania kar czy mówienia dobranoc, gdy dziecko nakarmione, ubrane przez mame, gotowe do snu, leży w swym lozeczku. Tak wiec drogi tato! Pamiętaj, iz Ty tez masz ważną role do odegrania w życiu swojego dziecka. Nie drugoplanowa, lecz inna ! Przekazując dziecku swoją wiedze,i umiejętności, starań się nie ulegać stereotypom o podziale na męskie i damskie zajęcia. Warto pamiętać , ze niemowlęta mające zaangażowanych ojców, odnoszą wiele korzyści, Tak wiec droga podsumowania, nie zapominajcie, jak to wspaniale jest być tata!

2016-01-28 13:08

Karolina.K to super...uważaj tatusiowie jak rozpieszcza córeczke to bedzie ciezko...haha wiem to po sobie...tez byłam córeczką tatusia :D tatus nie umiał mi odmówic...ale teraz odmawia bo juz jestem dorosła hehe :) adamos- nie wrócimy...on juz sobie znalazł nowa kobiete xD niieee on by mnie wpedzil w jeszcze gorsze problemy...z czasem znajde sobie kogoś innego :)

2016-01-27 22:56

Ja generalnie nie mogę narzekać bo moja córka ma super tatę. Mąż uwielbia się nią zajmować. Potrafi po całym dniu w pracy gdy jest totalnie wykończony z uśmiechem zajmować się Małą. A ona to córeczka tatusia. Jak go tylko widzi to cała promienieje. Niestety on ją strasznie rozpuszcza pozwalając na wszystko. Chcesz telefon to masz, chcesz uszczypać tatę to proszę bardzo :) I to na mnie spada rola złego policjanta który trzyma w domu dyscypline...

2016-01-23 20:40

Greendream może wrócicie do siebie?A jeśli nie ma szans kiedyś znajdziesz swoje szczęście:)

2016-01-23 13:41

tatus dziecka chyba sie wystraszył opieki nad dzieckiem ...albo się znudził... nie dotrwał do roczku maluszka tylko do 11 miesiąca...odszedł zostawiając nam syf i mase problemów :/ ale znam tatusków którzy idealnie pasują do tej roli i szczerze zazdroszczę :)

2016-01-22 18:50

Myślę że tu tylko ojcowie mieliby coś do powiedzenia. Bo wątek jest skierowany do nich . My w tym temacie wypowiadalysmy się w wątkach zaproponowanych przez jutii.

2016-01-22 15:09

Najlepiej pisac swoje spostrzezenia pod istniejacymi watkami aby nie robic balaganu na forum.

2016-01-22 00:12

Dziękuje za polecone artykuły, natomiast wolalabym, by pojawiły się jakieś konstruktywne komentarze odnośnie moich spostrzezen, jakieś komentarze, odczucia mam, oraz wiele innych ciekawych sytuacji związanych z zachowaniem naszych partnerow, oraz ich stosunków wzgledem swoich pociech;)

2016-01-21 23:58

w temacie poruszanym przez Ciebie ciekawe artykuły z strony LOVi - wart się zapoznać :) http://lovi.pl/pl/rodzice/31 http://lovi.pl/pl/rodzice/20 http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/12 http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/439