Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Krem przecwizmarszczkowy - kiedy zaczęłyście go używać?

Data utworzenia : 2016-01-07 13:00 | Ostatni komentarz 2023-08-09 09:44

Bławatkowa2015

5347 Odsłony
74 Komentarze

Mam 25 lat, ale w maju licznik trochę się zmieni :-) Gdzieś czytałam, że zaczynamy się starzeć już po 20-tce. Słyszałam też, że po ukończeniu 25 lat powinno się obowiązkowo używać kremów przeciwzmarszczkowych. Szczerze mówiąc, to nie zauważyłam u siebie żadnych zmarszczek, prócz tych mimicznych. No, ale stare porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I tak pewnie nie uniknę zmarszczek, ale chciałabym trochę opóźnić ich pojawienie się. A Wy kiedy zaczęłyście używać kremów przeciwzmarszczkowych? Macie jakieś ulubione, skuteczne kremy?

2016-01-08 22:22

AgnieszkaE-1976 ja na razie mam podobnie do Ciebie, tylko że mam na liczniku prawie 22 lata, a ludzie dają mi 14, max 16 lat. Kiedyś na stacji benzynowej - pojechałam zatankować i podeszła do mnie kobieta ze stacji, mówię, że dam sobie radę, a ona ok, ale chociaż postoi i pogada i do mnie, czy może mi zadać pytanie, a ja, że no pewnie, a ona do mnie ile ma Pani lat, odpowiadam, że 21, w marcu 22. Nie mogła uwierzyć, powiedziała, ze wyglądam na 16... Tak samo jak z kolegą kiedyś wyszłam do baru na piwo i nie chcieli mi sprzedać, musiałam dowód pokazywać, bo Pani co sprzedawała, powiedziała, że 15 latkom nie sprzedajemy hehe. Może będę długo młoda? :D

2016-01-08 21:43

odpowiednie nawodnienie, dokładnie ale dziewczyny jest coś takiego jak woda ,,dobra" i woda ,,zła" ;) ale o co chodzi?! o to że ta woda dobra to mineralna która właśnie nawilża skórę od wew i nawadnia nasz organizm a ta ,,zła" to zwykłe źródlanki które nawet jak wykazano mogą powodować ODWODNIENIE organizmu mimo że to woda. Wiadomo, nie popadajmy w paranoje bo woda lepsza od coli ale miałam taki przypadek że pani miała bardzo suchą skórę i bardzo jej wypadały włosy, niby dobre odżywianie, kremy, zabiegi itp i nic i pytamy jakiej wody pije- źródlanki- i po czasie okazało się że to woda ;) zmieniła na mineralną i zauważyła różnicę a kto by się spodziewał. :)

2016-01-08 20:57

Bławatkowa, mi w maju licznik przekręci się na 40! Nigdy nie używałam żadnych kremów przeciwzmarszczkowych, a nikt nie daje mi więcej niż 30 (nieskromnie się pochwalę). Od zawsze używam zwykłego kremu nivea, takiego za 3 zł. Używam praktycznie tylko lekkiego podkładu i tuszu do rzęs. Zawsze pamiętam o wieczornym demakijażu, najczęściej używam do tego chusteczek nawilżonych dla niemowląt (nivea, albo dada newborn). Niedawno podczas spaceru z małą miałam podobną sytuację jak opisałaś, a mianowicie jakaś pani ze Świadków Jehowy próbowała mi wcisnąć ulotkę, mówiąc, że mi jako młodej mężatce i młodej niedoświadczonej matce przyda się szczęście rodzinne i ona wie jak je osiągnąć. Kulturalnie podziękowałam i odpowiedziałam, że nie jestem młodą mężatką (prawie 18 lat po ślubie) i że mam w domu jeszcze 2 córki, w tym jedną 17-letnią. Pani wielce oburzona, że sobie z niej żarty stroję i jak nie chcę ulotki to nie!

2016-01-08 15:39

Patrycja.Oska super ściągawka, na pewno mi się przyda :) Kiedy urodziłam drugiego synka leżała ze mną Pani, która wyglądała bardzo młodo, więc zapytałam Jej czy to pierwsze dzieciątko, a Ona na to, że czwarte. Okazało się, że jest po 40-tce i miała 4 cesarki! Wyglądała na 20 kilka lat, więc byłam w szoku... Zauważyłam, że rano i wieczorem wmasowywała sobie krem dla dzieci, być może to on tak rewelacyjnie działa :) Poza tym jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia, piła dużo wody mineralnej. Odpowiednie nawodnienie też jest bardzo ważne :)

2016-01-07 23:59

Ja jestem po kosmetologii i na zajęciach utwierdziło mi się w pamięci jedno ,, żadny krem nawet ten najdroższy nie pomoże jak będzie się go tylko wklepywało i tyle". Dobrze jest go wmasować w buźkę czyli zrobić fajny masaż. Odpowiednio przeciwnie do opadania konturów twarzy (jak na zdjęciu, może się którejś przyda :) 1 min np przed snem albo z rana a czuć różnicę ;p

2016-01-07 20:16

Ja mam 37 lat i nie stosuję kremów przeciwzmarszczkowych , może dlatego też że mam uczulenie na kosmetyki i wiele razy mnie uczulały więc używam kremu nawilżającego który mi odpowiada i nie zmieniam go od lat. A co do starzenia się to pamiętam jak kiedyś moja nieżyjąca już sąsiadka usłyszała że farbuję włosy- wzięła mnie za rękę i powiedziała " nie rób tego- starzej się z godnością :) :) " Oczywiście włosy farbuję i staram się dbać o siebie - choć odkąd mam synka trochę mniej czasu i pieniędzy poświęcam dla siebie ale to właśnie moja alergia jest przeszkodą ku temu aby testować nowe - może lepsze kosmetyki.

2016-01-07 20:08

9 lutego bede miec 27 lat i do tej pory uzywalam kremow nawilzajacych do bardzo suchej skory a wlasnie taki typ skory najbardziej jest narazony na zmarszczki

2016-01-07 19:55

26 stycznia przybed się mi 29 latek jeszcze nie stosowałam ale chyba coś będzie trzeba zacząć stosować choćby na noc puki co mam tylko zmarszczki mimiczne