Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

naderwany paznokiec

Data utworzenia : 2015-12-15 22:19 | Ostatni komentarz 2015-12-21 15:09

Dominika1990

4932 Odsłony
17 Komentarze

Witam, proszę o pomoc. Naderwałam sobie paznokieć dużego palca u stopy. Wczoraj nie dało się chodzić, przyłożyłam sobie proszek dermatol, założyłam gazik i owinęłam bandażem. dziś boli mniej mogę chodzić ale tylko jak jest bandaż. na dodatek jak nacisnę paznokieć to wypływa spod niego jakaś wydzielina. czy jest to normalne? czy powinnam się z tym gdzieś udać? i czy paznokieć odpadnie czy sie "przyklei"? dodam, że to wygląda tak jakby oderwał się ze skórą po prawej stronie :( powiedzcie co mogę z nim zrobić, bo chciałabym coś na święta porobić a na razie jest ciężko..

2015-12-21 15:09

E.Machulak Za kostkę Arkady? Niemożliwe... Chyba, że Twój brat chodził na klamry Frasera to koszt około 140 zł. Ja miałam paznokcie robione metodą Arkady, gdzie płaciłam 300 zl za paznokieć. Łącznie miałam 4 takie wizyty. Ale to nie pomogło i musiałam udać się na zabieg wałów okołopaznokciowych i tu już płaciłam 1400 zł(700 za paznokieć). Dodaję cennik, gdzie miałam robioną plastykę wałów(jeden z dwóch gabinetów w Polsce, które się tym zajmują), bo kostką Arkady miałam w pobliskiej miejscowości robione http://www.podologicznygabinet.pl/cennik

2015-12-20 16:32

Dominika on odpad sam ale ten nowy co mu rósł non stop mu wrastał i brzydko się goil i ogólnie paskudny ... teraz nowy to cudeńko naprawdę mu pomogły te kosmetyczki Magiczny skąd ta cena mój brat grosze zapłacil w porównaniu do twojej ceny , nie pamiętam dokładnie ale coś koło 100zl

2015-12-20 11:20

obserwuje na bieżąco :) a dziś zauważyłam że po tej stronie gdzie się naderwał skóra zrobiła się jakby jasniejsza, bardziej blada i dziś bardziej boli :( pewnie dlatego że wczoraj jakiś pechowy dzień i co chwilę w niego uderzałam albo mi ktoś przydeptał itp... i zauważyłam że się trochę znowu odkleił :(

2015-12-19 14:49

Metoda Arkady kosztuje 300-500 zł więc to jest dużo i lepiej nie dopuścić do wrastania paznokci, bo wiem, co to za ból ... Ale Ty poczekaj trochę i obserwuj swojego palca, obcinać, nie obcinaj, bo jak obetniesz to może się zacząć wrastać, bo są jeszcze paznokcie, które się wkręcają(boki paznokcia wkręcają się skórę, tak jakby rulonik, nie wiem jak to inaczej nazwać)

2015-12-19 08:54

magiczny strasznie to wygląda i koszt spory. teraz mocno ściskam plastrem, trochę ten paznokieć odstaje ale jestem dobrej myśli. boli tylko jak się w niego uderzę a tak to mam tylko takie dziwne uczucie :( na razie go nie obcinam bo własnie nie chce żeby mi wrastał i może uda się uniknąć wrastania. Tylko ciekawe czy się przyklei na tyle żeby mógł normalnie rosnąć itp..

2015-12-18 15:13

Dominika ja u kosmetyczki miałam robiony zabieg kostką Arkady(na zdjeciu) i polega ona na tym, że podważa się paznokieć, który wrasta bądź wkręca sie w skórę i nadlewa się akrylem. Kosmetyczki-podolożki nie zrywają paznokci :) Mnie osobiście ta metoda nie pomogła, bo za długi czas wrastały mi się paznokcie(od listopada do czerwca, w tym jeden paznokieć zrywany u chirurga) w wały okołopaznokciowe i skończyło się to wszystko plastyką wałów okołopaznokciowych u chiruga plastyka, tzn skalpel i heja cięcie... i to cięcie i skóry i wygrzebywanie paznokcia i ucinanie go. Bardzo bolesny zabieg, tzn robiony jest w znieczuleniu, ale jak puści to szkoda gadać. W dodatku zabiegi nie są tanie, ani kostka Arkady, ani klamerkami, a tym bardziej ten co ja miałam(1400zł zapalciłam). Także z paznokciami nie ma żartów i działać trzeba za wczasu!!! :<

2015-12-18 01:24

podparły to znaczy ze zerwały go całkiem? bo mi się z lewej strony trzyma a z prawej się naderwał...

2015-12-18 00:13

Daminika współczuję tuż przed świętami mój brat mil zrywanego paznokcia... później miał trasie problemy z wygojeniem go ... jeszcze w dodatku cały czas mu wracał wkoncu ktoś mu poleci by poszedł do kosmetyczki tam naprawdę fachowo do tego dziewczyny do tego podeszły poparły mu paznokcia i teraz ma ładnego nic mu się nie robi ani nie wrasta