Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Unieważnienie małżeństwa, czyli tzw. "rozwód kościelny".

Data utworzenia : 2015-12-14 19:18 | Ostatni komentarz 2016-01-04 13:36

adamos

1913 Odsłony
13 Komentarze

Czy któraś z Was występowała o unieważnienie małżeństwa? Jak ten proces wygląda? Jakie miałyście ku temu podstawy? Bardzo proszę o wypowiedzi mam, które są po unieważnieniu małżeństwa kościelnego, są w jego trakcie bądź znają kogoś kto to zrobił :-) Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :-)

2015-12-30 00:24

AdamOs nie mam pojęcia chyba ciężko będzie to udowodnić . Mam koleżankę która zaszła wciąże i wzięla ślub kościelny chłopak okazał się niedojrzały do małżeństwa i bycia ojcem po 2 latach dostali rozwód. Obecnie dziewczyna spotyka się z chłopakiem (jedynak) matka jego zagorzala katoliczka i chciałaby aby jej jedyny syn wziął Kościelny ... czy myślicie że dziewczyna może starać się o rozwód kościelny jeśli przyczyną wzięcia ślubu kościelnego było dziecko ???,

2015-12-29 14:24

Mój mąż miał ze swoją pierwszą żoną ślub kościelny. Była małżonka wyszła za Niego prawdopodobnie za namową swojej matki. Mąż był dość dobrze ustawionym kawalerem, pobudował duży dom. Wyszła za Niego tylko i wyłącznie ze względów finansowych, nie była dojrzała do małżeństwa. Urodziła im się córka i kilka lat po tym żona wyprowadziła się do swojej matki. Liczyła na to, że mąż sprzeda dom i podzieli się pieniędzmi ze swoją matką, która miała długi. Zastanawiam się czy mąż ma jakiekolwiek szanse na unieważnienie tego małżeństwa... Jak myślicie?

2015-12-28 09:14

znajoma też występowała jako powód podała ukrytą chorobę psychiczną i alkoholizm

2015-12-15 11:51

Tak baardzo dlugo to trwa mojego taty brat wzial rozwod koscielmy z racji nieskonsumowania zwiazku po prostu jego zona miala cos z glowa ale mimo wszytko wystapili o to i zanim papiez udzielil zgody minelo dobrych z 5 lat .

2015-12-14 22:55

Sama osobiście nie mam ślubu kościelnego, więc nie występowałam o rozwód kościelny :p Ale mojej mamy znajoma wiele lat temu występowała z wnioskiem o unieważnienie małżeństwa. Jest to baaardzo długi i bardzo żmudny proces i ciężki. To nie jest jak pstryknięcie palcami, mimo oczywistych przyczyn, aby to małżeństwo unieważnić... Znajomej mamy udało się unieważnić ślub kościelny po około 7 latach. Jej mąż nie mógł mieć dzieci i to przed nią ukrył. Ale z racji, że ekspertem nie jestem to wklejam link Polecam przeczytać tę stronę http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4146/k,2