Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Kiedy zdecydować się na kolejne dziecko?

Data utworzenia : 2013-04-06 14:11 | Ostatni komentarz 2015-08-16 22:42

gonia_03

15542 Odsłony
192 Komentarze

Kiedy jest najodpowiedniejsza pora by starać się o drugie dziecko?? Jedni mówią, żeby odczekać aż jedno się "odchowa" plusy: - poświęcam mu maksimum czasu i uwagi - odeśpię nie przespane noce:) minusy: - starsze dziecko jest zazdrosne o nowego członka rodziny - zawsze już będzie ten "starszy brat/siostra" będzie musiało się poniekąd opiekować młodszym rodzeństwem - między nimi jest pewna różnica wieku, dlatego czasem się nie dogadują, nie chcą bawić Drudzy mówią, żeby było "jedno po drugim" - wtedy to pierwsze dziecko nie czuje takiego braku zainteresowania nim - nie będzie znaczącej różnicy wieku między nimi, dlatego będą się dogadywać i chcieć ze sobą bawić - ale wtedy nie będę miała wystarczająco dużo czasu dla tego pierwszego dzidziusia Jakie są wasze doświadczenia? Poradźcie

Konto usunięte

2020-02-12 22:06

Inna sprawa... dwa miesiące temu dopiero udało mi się go odstawić od piersi (miał 20 mies) i kilka razy od tamtego czasu zaczął przesypiać noce. Mam zatem więcej siły na zajmowanie się nim w ciągu dnia i po cichu liczę, że jego sen się polepszy po wyprowadzce do własnego pokoju, bo wstawać do dwójki sobie nie wyobrażam w nocy. Jak to wyglądało u Was? Przy drugim dziecku nagle pierwsze się usamodzielnialo szybciej czy wręcz uwstecznialo z zazdrości?

Konto usunięte

2020-02-12 22:01

W naszym przypadku będzie różnica 2 lat plus miesiąc, syn jest typowym HNB, wiecznie potrzebującym uwagi i zainteresowania. Im jest starszy tym więcej czasu potrafi zająć się sam i wygrzebać z pudel wszystkie możliwe zabawki, ale kiedyś nie wyobrażałam sobie dwóch minut spokoju. Wiecznie wisiał mi przy nodze albo chciał być noszony na rękach, na szczęście teraz bardziej łapie mnie za rękę i coś pokazuje albo ciagnie do zabawy. Trochę jestem spokojniejsza, bo bałam się, że nie damy rady z noworodkiem.... w sumie jeszcze nie wiem, czas pokaże. Nastawiam się na najgorsze, ataki histerii, buntu dwulatka i najwyżej pozytywnie się rozczaruję...

2015-08-16 22:42

Dokladnie, i to tak mozna powiedziec dla nich rekompensata od losu..

2015-08-15 18:19

Xaniab- to tak jak mówiłam. To możliwe, ale raczej w przypadku dzieci, u których stwierdzono jakąś dysfunkcję.

2015-08-14 23:20

Mamuski sa takie przypadki dzieci, my niedawno poznalismy 2latka z chorobą sma ktory sobie potrafi i liczyć i wymieniać planety.. dziwne prawda? Jednak dzieci z ta jednostka chorobowa maja oslabiona ruchliwosc i rekompensacje w rozwoju intelektualnym. Jesli nie wierzycie mozecie smialo poczytać o możliwościach intelektualnych sma'kow ;)

2015-07-15 11:40

Są uzdolnione dwulatki, ale chyba nie aż tak.

2015-07-14 10:18

Uważam, że dwulatek jest zbyt mały na takie zabawy. Możliwe, że mama tylko tak się chwali a wcale nie jest tak w rzeczywistości.

2015-07-13 19:06

Moja córcia ma dwa i pół roku skupić się na niczym nie może przez dłuższa chwilę bo za chwilę ma już coś dawniejszego do porobienia :-)a nie wyobrazam sobie żeby do czego kolwiek zmuszac