Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

studia podyplomowe

Data utworzenia : 2015-10-19 21:13 | Ostatni komentarz 2015-10-21 13:36

Malwina-0

1389 Odsłony
8 Komentarze

Już kilka lat temu obroniłam tytuł magistra i zaczynam powoli tęsknić za studiami i czuje że stanęłam w miejscu i się nie rozwijam. Stwierdziłam że może zacznę jakieś studia podyplomowe. Zaciekawiły mnie studia w Szczecinie na WSB (http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki) Rekrutacja wrześniowa już wprawdzie się zakończyła ale może warto się rozejrzeć bo niektóre kierunki uruchomiają się znacznie później dopiero jak zbiorą się słuchacze. Im dalej od mgr tym trudniej mi się zmotywować do dalszej nauki. A jak jest u Was?

2015-10-21 13:36

Jeśli jest się osobą bezrobotną zarejestrowaną w UP to można starać się o dofinansowanie ale jeśli się pracuje to niestety trzeb wyłożyć w z własnej kieszeni.

2015-10-21 10:53

Ja też zastanawiam się nad studiami podyplomowymi. Już pare lat temu chciałam zacząć ale mąż mnie sprowadzil na ziemie i uświadomił, ze nas na to poprostu nie stać. Teraz sobie myślę, że trzeba realizować swoje marzenia i poki nie planujemy drugiego dziecka to może własnie studia??

2015-10-20 21:06

m.jastrzebska idziesz do urzędu i zakładasz firmę, więc formalnie nie ma żadnych problemów. Pojawia się tylko pytanie jak pozyska kontrahentów, pracowników itp Czy będzie wstanie zweryfikować swoją pracę, a dokładnie pracę pracowników oraz czy ma odpowiednie środki.

2015-10-20 20:26

Z tego co się orientuję działalność może mieć każdy :) ale do budowlanki na pewno trzeba mieć jakieś uprawnienia i podejrzewam że do założenia takiej firmy też musisz mieć uprawnienia bo nikt nie pozwoli Ci zbudować Hali czy domu bez uprawnień ze wzgledów bezpieczeństwa.

2015-10-20 15:01

Hej, pytanie trochę dotyczy mojego męża ale może będziecie wiedziały. Czy koniecznym jest skończenia studiów czy innych kursów aby założyć własną działalność gospodarczą w branży budowlanej?A dokładniej taką firmę jak ta; http://www.ocmer.com.pl/hale/hale-magazynowe Co trzeba mieć aby móc nią prowadzić?Pytanie może okazać się czysto retoryczne ale tak asekuracyjnie pytam bo mąż coraz częściej myśli nad czymś własnym.

2015-10-20 13:52

Na podyplomówce byłam w ciąży, super wspominam ten czas - szczególnie jedną mamę z którą się zaprzyjaźniłam w tym samym prawie czasie rodziłyśmy :) Malwina jeśli masz ochotę i ta myśl pojawia się w Twojej głowie to jak najbardziej zapisuj się i pogłębiaj swoją wiedzę.

2015-10-20 11:06

Miałam iść od tego roku ale kasa :( może zapiszę sie na semestr zimowy. Jak masz checi,pięniądze to czemu nie? Dobrze jest nie stać w miejscu mając dzieci bo rynek pracy jest co raz bardziej wymagający i niedługo może dla nas-matek z dziećmi nie być miejsca na nim bez dobrych studiów itp.więc dobrze jest się rozwijać i mieć jakiś papierek. A po za tym będac na macierzyńskim ma się więcej czasu na studia niż pracując a do tego wychowując dziecko :)

2015-10-20 09:51

Też mam zamiar w przyszłym roku iść na studia podyplomowe z tego względu że już nie długo urodzi się mój drugi synek i chcę go troszkę odchować. Jeśli tylko masz chęci pieniądze i czas to czemu nie.