Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Zdjęcia dzieci w sieci

Data utworzenia : 2015-08-03 18:47 | Ostatni komentarz 2016-12-02 20:52

Redakcja LOVI

10767 Odsłony
187 Komentarze

Nie ma nic dziwnego w tym, że rodzice lubią chwalić się swoimi dziećmi. W dobie internetu często robią to za pomocą mediów społecznościowych, chętnie publikując na swoich profilach zdjęcia pociech. Przeczytajcie, czy to bezpieczne i jakich treści lepiej nie upubliczniać.

2015-08-03 22:51

normalne zdjęcia tak ale trzeba znać umiar i po prostu nie zapędzić się. Zero zdjęć bez pampersa,z kąpieli czy coś... Czy nawet zdjęcia które w jakiś sposób miałoby ośmieszać nasze dziecko. No i nie wrzucać na każdy możliwy portal:ja wrzucam tylko na instagram czy facebook,gdzie indziej wolę nie-co za dużo to niezdrowo :)

2015-08-03 22:31

Media społecznościowe są obecnie bardzo ,, modne ". Chyba każdy posiada konto na takich. Sama mam i nie ukrywam że co jakiś czas dodaję fotki syna. Jednak mam rodzinę również za granicą i w ten sposób oglądają siostrzenca, kuzyna... Ale jestem zdecydowanie na nie gdy widzę, że ktoś wstawia fotki dziecka na nocniku z dopiskiem ,, robię sam/sama " itp. Zdjęcia nagich dzieci też nie powinny pojawiać się w sieci. Jeżeli mój syn za rok powie ,, mamo, nie wstawiaj mojego zdjęcia " nie wstawię... Całe szczęście że możemy ustawić prywatność, sami dobieramy znajomych w takich mediach...

2015-08-03 19:02

"Internet nie zapomina" to powinna powtarzać sobie każda mama zanim opublikuje zdjęcie dziecka w internecie. A przynajmniej ja tak sobie zawsze powtarzam. Bardzo rzadko biorę udział w konkursach fotograficznych właśnie w obawie, czy opublikowana fotka nie zacznie żyć własnym życiem w sieci. Dyskutowałyśmy tu na forum o głośnej sprawie sądowego zakazu publikacji zdjęć dziecka. To jest już pewnego rodzaju skrajność, ale tak sobie myślę czy moje dziecko w przyszłości byłoby zadowolone, gdyby znalazło masę swych fotek błąkających się w sieci. Poza tym nie wiem jaką wybierze drogę w dorosłym życiu, czy będzie osobą publiczną czy też będzie chronić mocno swą prywatność. Wolę zostawić jej ten wybór i póki co nie szafować jej wizerunkiem w necie.