Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Wypadek w pracy i problem z opieką nad dzieckiem

Data utworzenia : 2015-02-27 11:58 | Ostatni komentarz 2015-03-04 19:34

mariolcia.UUU

2109 Odsłony
9 Komentarze

Witam:) mój mąż miał wypadek w pracy i okazało się, że miał złamaną nogę i rękę i długo nie był dyspozycyjny, do tego mamy malutkie dziecko i musiałam zajmować się i dzieckiem i mężem:/ mąż poprosił mnie, abym pomogła mu w złożeniu wniosku o odszkodowanie, ale ja nie mam na to czasu i cierpliwości, tym bardziej, że pracodawca męża wcale nie śpieszy się do poniesienia odpowiedzialności za to co się stało:( Wiecie może kto mógłby pomóc? Prawnik czy jakaś firma zajmująca się odszkodowaniami? Poradzicie coś?

2015-03-04 19:34

A byli jacyś świadkowie tego wypadku? Bo to może okazać się kluczowe, jeśli pracodawca zacznie coś kręcić i wymigiwać się od zgłoszenia wypadku. Wiadomo, odszkodowanie i tak zapłaci ubezpieczyciel. Pracodawcy pewnie bardziej chodzi o to, że ściągnie sobie na głowę jakieś kontrole i reputacja jego firmy spadnie. Tak czy siak, skoro odszkodowanie się należy, to trzeba o nie walczyć.

2015-03-04 00:55

Nie masz cierpliwości? trochę nie mieści mi się to w głowie - mąż jest niezdolny tymczasowo do pracy i należy się wam odszkodowanie. Chcesz ot tak odpuścić pieniądze, które wam się należą? Udaj się najpierw do pracodowacy po odpowiedni wniosek. Jeżeli będzie robił problemy, wtedy możesz poszukać firm które postarają się o odszkodowanie. Na pewno coś znajdziesz, wystarczy poszukać :)

2015-03-03 08:25

rozumiem, że nie masz czasu, ale w tym wypadku będziesz musiała go jakoś znaleźć. Widac, że pracodawca sam nie kwapi się do załatwienia sprawy (w zasadzie można mu się nie dziwić), więc sami musicie się zatroszczyć o siebie. Tak jak dziewczęta piszą, należy udać się do pracodawcy po wniosek. Jeśli mąż w tym momencie nie może tego zrobić, Ty jako żona powinnas się tym zająć. Wydaje mi się, że nie bedzie problemu z uzyskaniem ubezpieczenia. Jeśli jednak będzie, to wtedy zaczniesz mysleć o jakims specjaliście, ktory zajmie się cała sprawą.

2015-02-27 20:49

Katarzyna, a skąd masz te informacje? Bo wg mojej wiedzy wypadek przy pracy nie jest objęty uregulowaniem art 92kp, a zatem od pierwszego dnia niezdolności do pracy wyplacany jest zasilek chorobowy. Dziewczyny proszę, nie wprowadzajcie w błąd wyszukujac informacji w internecie.

2015-02-27 20:46

Oj na prawdę paskudna sytuacja serdecznie wspolczuje

2015-02-27 19:30

Pierwsze co pracodawca zgłasza szkodę do Zusu , wypełnia dokumentację wypadkową (możesz Ty wypełnić wniosek ) I czekać na decyzję wypłaty .. Też warto wiedzieć Osoby przebywające na zwolnieniu po wypadku przy pracy otrzymują świadczenie. Przez pierwsze 33 dni płaci je pracodawca, a potem do okresu pół roku Zakład Ubezpieczeń. Świadczenie pieniężne od pracodawcy ma charakter uzupełniający i jest wypłacane jako wyrównanie za szkodę, której nie pokryło odszkodowanie z ZUS. Możemy o nie wystąpić przed sądem, dopiero gdy otrzymamy pieniądze z ZUS. Jeżeli pracodawca ponosi winę za wypadek swojego pracownika, musi pokryć koszty leczenia. Jeśli pracownik na skutek wypadku stał się inwalidą, pracodawca musi sfinansować jego przekwalifikowanie się do innego zawodu. Pracodawcy zazwyczaj są ubezpieczeni, jeżeli jednak nie mają wykupionej polisy, muszą pokryć koszty z własnego majątku.

2015-02-27 13:23

Mariolcia wypadek w pracy musi być przez pracodawcę zgłoszony do ZUSu. Pracodawca sporządza dokumentację powypadkową. Po za odszkodowaniem, o którym pisze Joanna( macue do niego prawo tylko w przyoadku posiadania ubezpieczenia na życie) Twój mąż ma prawo wystąpić po zakończeniu leczenia do ZUSu o wypłatę jednorazowego odszkodowania.

2015-02-27 13:11

wcale się nie dziwię ..stało się to na jego" terenie" więc nie ma z czego się cieszyć ale musi Wam pomóc , chcąc czy nie ;) Tak jak Joanna mówi ..zgłos się do niego sama jak mąż nie może ( nie telefoniacznie tylko osobiscie ) i popros o ten wniosek ..wypełnijcie , podpiszcie i wyślijcie wniosek do ubezpieczalni ktora dość czybko wam zwroci pieniadze :)