Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Krzesełko brazylijskie dla niemowlaka. Ktoś stosował?

Data utworzenia : 2015-01-27 14:46 | Ostatni komentarz 2015-01-29 18:56

SasiaS

2480 Odsłony
14 Komentarze

Krzesełko brazylijskie dla niemowlaka, to nic innego jak podwieszany pod sufit hamak. Hamak jest głęboki, można włożyć do niego śmiało materacyk. Hamak jest ciekawą alternatywa zamiast kołyski z której dzidziuś raz dwa wyrośnie i będzie nadawać się tylko i wyłącznie do przekazania dalej. Hamak posiada też szelki. W Naszej sypialni taki hamak posiadam. Zastanawiam się, czy jest to zdrowe dla dzieciątka, zaznaczę że hamak byłby tuż nad łóżkiem na linii oczu rodziców. Ktoś stosował, ktoś ma? Co myślicie :) A może ktoś celowo wychował dziecko w takim hamaku? Z jakiś przyczyn? A może po prostu chcieliście zaoszczędzić miejsce w ciasnym mieszkaniu :)

2015-01-29 18:56

amnka, a może miałabyś jakieś info z strony czysto medyczno zdrowotnej, a propo hamaka? Wkłądąc materacyk czy też nie.. ?

2015-01-29 14:03

Pozycja embrionalna jak najbardziej, ale do reszt mam wątpliwości..

2015-01-29 13:18

bardzo przydatne krzesełko, myślę że wielu rodziców ma już to lub ma w planach zakupić taki hamak! Bardzo dobry pomysł!

2015-01-28 21:16

Czyli Didisia rozumiem, że pozycja embrionalna na wczesnym etapie dzidziusia nieźle się dostosuje w hamaczku.:)

2015-01-28 14:47

Andzianecia jeśli byłaby to rzecz atestowana i przeznaczona dla niemowląt, to nie szkodziłaby kręgosłupowi - tak jak chusty, gdyż dzidzie we wczesnym niemowlęctwie i tak powinny leżeć w pozycji embrionalnej, zarówno na pelckach, jak i na boczku. Myśmy nawet jak mały w łóżeczku leżał, to pod nóżki i główkę podkładali zrolowany kocyk jak leżal na płasko. To jest jakby 10 miesiąc ciąży, a do tego nie przeciąża układu mięśniowego, bo nie robią się nienaturalne dla maleństwa napięcia mięśniowe poprzez wyprostowanie kończyn, czy innych partii ciałka.

2015-01-28 14:31

Ja też pierwszy raz spotykam się z takim urządzeniem, maluszki wyglądają w nich przeuroczo :) Choć ja zamierzam w późniejszym czasie zainwestować w huśtawkę. Gdy córka była malutka korzystaliśmy z wózka jako formy kołysanki, odczepiałam gondolę i wkładałam do niej córeczkę, a gdy podrosła w sumie i do teraz uwielbia zasypiać na swojej macie edukacyjnej, która ma funkcje kojca.

2015-01-27 21:47

Pierwszy raz takie widzę i muszę powiedzieć że bardzo mi się podoba :-) Tylko się zastanawiam, czy to takie dobre dla kręgosłupiku dzieciątka? Ja osobiście bym nie kupiła, jestem za standardowym łóżeczkiem, czy kołyską.

2015-01-27 21:36

Trochę dizajnerskie, fajnie to wygląda, nie powiem. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Ale przy zakupie trzeba by było zwrócić uwagę z jakiego materiału jest wykonane. Moim zdaniem obowiązuje tu ta sama zasada jak przy doborze chust, muszą być odpowiednio tkane itd. I jednak nie traktowałabym tego jako miejsca do spania, raczej odpoczywania i leżakowania.