Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Macierzyństwo- jak was zmieniło

Data utworzenia : 2015-01-17 18:50 | Ostatni komentarz 2015-01-27 14:48

J.Sikora

4033 Odsłony
23 Komentarze

Dzieczyny jak dziecko zmieniło wasz charakter i wasze życie. Ja stalam się bardziej cierpliwa, wyrozumiala względem innych mam, robię wszystko z ysla o dziecku.

2015-01-19 20:07

Oj u mnie jak u Madzi,Leili :) też jestem tak samo wybuchowa,nerwowa,nie wiem co jest przyczyną.. czasem siedzę i myślę,że przecież mam wszystko! wymarzone dziecko,męża.. nie wiem czy to kwestia stanu materialnego.. jestem podświadomie nerwowa dlaczego jest tak,ze brak tej kasy non stop... ogólnie zmieniło się we mnie tylko to,że jestem płaczliwa.. teraz Święta były,wyłam jak kojot i w ogóle.. rozczulają mnie reklamy małych dzieci,a na cierpienie maleństw patrzeć nie mogę jeszcze bardziej,jak przed ciażą,a myślałam,ze bardziej sie nie da..

2015-01-18 19:40

Ja bardziej panuję nad swoją wybuchowością (czasem się zdarza, ale rzadko), szybciej się wzruszam, jakoś bardziej dostrzegam złe rzeczy, które się wokól mnie dzieją. No i oczywiście cały mój swiat skupia się na synku, przez co wiem że stałam się monotematyczna w rozmowach z koleżankami.. szczególnie tymi które jeszcze nie posiadają dzieci..

2015-01-18 13:10

Ciąża jak i macierzyństwo przewartościowują mnóstwo spraw w życiu :)

2015-01-18 10:46

Mnie też bardzo macierzyństwo wyciszyło i zmieniłam podejście do życia. Do tej pory żyłam tylko pracą i to ona była dla mnie najważniejsza, spędzałam w pracy około 10 godzin dziennie, więc od rana do wieczora byłam w pracy i tak żyłam do końca 7 miesiąca ciąży. W pracy dużo nerwów, stresów. Żałuję że tak długo pracowałam, bo widzę po starszej córce jaka jest nerwowa. Teraz najważniejsze są dla mnie moje dwie kruszynki, zrobiłabym dla nich wszystko. Czasem dają w kość ale są cudowne i kocham je nad życie.

2015-01-18 09:09

Przez dość długi czas byłam przyzwyczajona do rozpieszczania siebie, do braku obowiązków..żyłam w zasadzie pracą. Macierzyństwo pozbawiło mnie stresu to przede wszystkim, nadmiernie wyciszyło i uspokoiło, pobudziłam ukryte gdzieś w sobie emocje. Odkryłam w sobie niezwykłą troskliwość jak i wrażliwość. Gdy patrzę na swoją córkę momentalnie się rozczulam. Moje życie diametralnie się zmieniło, od dnia narodzin..wszystko dzielimy na trzy.

2015-01-18 02:14

Ja jestem cierpliwa, bardziej wyrozumiała dla innych mam, mam jakoś więcej siły w sobie na zmiany w swoim życiu, zmieniły mi się priorytety, tak jak dotychczas cieszyłam sie z małych rzeczy tak bardziej ciesza mnie jeszcze mniejsze drobnostki typu kupka malucha hehe, jestem bardziej otwarta zagaduje do innych mam, czuje sie wspaniale, czuje sie spełniona...i czuje sie w koncu potrzebna... nie wiem jak inne mamy ale ja ogólnie z charakteru jestem osobą ,która lubi pomagać ,dzielić się radami, doświadczeniami i kocham się opiekować ludźmi...teraz mam na kogo zwracać szczególna uwage i poświęcic te wszystkie moje cechy :) kocham bycie mamą

2015-01-17 20:48

Mojego charakteru chyba nie zmieniło, jestem dalej niecierpliwa (chociaż walczę z tym) wybuchowa, chociaż może ciut bardziej uległa, sentymentalna i "miękka" ale tak poza tym chyba jestem taka sama, tak mi się wydaje :P muszę męża podpytać czy się zmieniłam :)