Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Zimne dłonie i stopy

Data utworzenia : 2015-01-11 21:42 | Ostatni komentarz 2015-02-15 21:13

annawianna

2479 Odsłony
15 Komentarze

Odkąd pamiętam mam zawsze zimne dłonie i stopy i nie sprawiało mi to problemu aż do teraz kiedy zajmuję się synkiem a jemu moje zimne dłonie przeszkadzają. Szczególnie teraz kiedy na dworze jest zimno nie mogę sobie poradzić z zimnymi dłońmi, próbuję je ogrzać przed każdym kontaktem ze skóra mojego synka a i tak zauważyłam że on bardzo się pręży jak dotykam go zimnymi palcami. Dziś wieczorem zauważyłam nawet że znowu zaczyna mi się zwijać asymetrycznie gdy poczuje moje zimne dłonie. Zastanawiałam się nad zakładaniem bawełnianych rękawiczek ale nie wszystkie czynności pielęgnacyjne da się w nich wykonać. Lekarka której o tym mówiłam powiedziała że to taka uroda - słabsze krążenie krwi ale mojemu synkowi to nie sprawia przyjemności jak jego ciepłe ciało dotykam zimną dłonią. Może któraś z Was miała podobny problem lub wie o jakiś lekach które poprawiają krążenie ?

2015-01-12 19:13

Karmię jeszcze piersią więc zapytam farmaceuty czy w tym przypadku mogę brać jakieś tabletki. Do tej pory zimne dłonie czy stopy nie były dla mnie problemem ponieważ zawsze można założyć drugą parę skarpetek lub ogrzać dłonie np przy kubku kawy ale w ciągu dnia jest wiele sytuacji które wymagają abym synka przebrała, przewinęła, umyła, podniosła z łóżeczka czy naszym przypadku poćwiczyła i nie zawsze mam możliwość wystarczająco ogrzać dłonie. Nawet jeżeli przez chwilę je ogrzeje to po kilkunastu sekundach znów są zimne i widzę że synek odczuwa dyskomfort lub nawet się pręży. Ja teraz rehabilituję go metodą Vojty i muszę uciskać punkty na jego ciele i do ćwiczeń on musi być rozebrany , włączam farelkę aby co jakiś czas przyłożyć dłonie bo strasznie mi się spina kiedy go zimnymi rękami dotykam. Może faktycznie się przyzwyczai , a może na wiosnę , w lecie nie będzie już tak tego odczuwał a póki co to muszę się dogrzewać :) Dodam jeszcze że kilka lat temu dużo ćwiczyłam na takich drewnianych krążkach którymi masowałam stopy i nosiłam specjalne obuwie z " kolcami" które miało na celu pobudzenie krążenia ale.... nie pomogło:)

2015-01-12 18:38

Ja również zawsze mam zimne dłonie, niestety nie znam żadnego sposobu na pozbycie się tego. Moja córcia również nie przepada za takim zimnym dotykiem, dlatego zawsze przed bezpośrednim kontaktem z jej gołą skórą przez parę minut trzymam dłonie pod bardzo ciepłą wodą. Zawsze po tym są ciepłe przez parę minut. Krąży reklama leku na zimne dłonie i stopy, tak jak napisała Martyna. Nie mam pojęcia czy jest skuteczny.

2015-01-12 16:24

Zofia - Ale nie jest napisane czy annawianna karmi piersią. Wiadomo, że w takim wypadku należy się skonsultować z lekarzem.

2015-01-12 16:18

Martyna - nie wiem czy można go brać podczas karmienia piersią. Ja też mam słabe krążenie i niskie ciśnienie i ciągle zimne dłonie i stopy. Niestety synek musiał się przyzwyczaić, bo nie znalazłam złotej rady na tę przypadłość. Jak mam bardzo zimne to ogrzewam pod ciepłą wodą, bo szkoda mi JJ, ale widzę, że z czasem się przyzwyczaił :)

2015-01-12 16:10

Ciekawy temat, który w zasadzie też bezpośrednio mnie dotyczy..dość często zmagam się z zimnymi dłońmi i jak do tej pory nie znalazłam złotego środka.

2015-01-12 14:52

Ja mam cały czas zimne dłonie i nieważne czy jest to zima czy lato,bo ręce i tak mam zimne. Zawsze jak przebieram małą to najczęściej ręce opłuczę w ciepłej wodzie,trochę to pomaga.

2015-01-12 12:57

Nie mam problemu z krążeniem, ale czasami mam zmarznięte dłonie i wtedy staram się je szybciutko rozgrzać np. pocierając o siebie zanim przebiorę dziecko. Oczywiście w Twoim przypadku jest to problem przewlekły, więc taka porada jest bezsensu ;p Ostatnio reklamują coś takiego jak Regutherm (nie jestem pewna czy dobrze napisałam). Może poczytaj o tym leku.