Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Zimne dłonie i stopy

Data utworzenia : 2015-01-11 21:42 | Ostatni komentarz 2015-02-15 21:13

annawianna

2480 Odsłony
15 Komentarze

Odkąd pamiętam mam zawsze zimne dłonie i stopy i nie sprawiało mi to problemu aż do teraz kiedy zajmuję się synkiem a jemu moje zimne dłonie przeszkadzają. Szczególnie teraz kiedy na dworze jest zimno nie mogę sobie poradzić z zimnymi dłońmi, próbuję je ogrzać przed każdym kontaktem ze skóra mojego synka a i tak zauważyłam że on bardzo się pręży jak dotykam go zimnymi palcami. Dziś wieczorem zauważyłam nawet że znowu zaczyna mi się zwijać asymetrycznie gdy poczuje moje zimne dłonie. Zastanawiałam się nad zakładaniem bawełnianych rękawiczek ale nie wszystkie czynności pielęgnacyjne da się w nich wykonać. Lekarka której o tym mówiłam powiedziała że to taka uroda - słabsze krążenie krwi ale mojemu synkowi to nie sprawia przyjemności jak jego ciepłe ciało dotykam zimną dłonią. Może któraś z Was miała podobny problem lub wie o jakiś lekach które poprawiają krążenie ?

2015-02-15 21:13

Faktycznie jestem niskociśnieniowcem ale nawet picie kawy czy ćwiczenia nie pomagają. Co do zwiększanie ilości soli w diecie to nie zdecyduje się, chyba wolę mieć zimne dłonie :). Podgrzewacze sprawdzają się ale niestety to rozwiązanie na krótką metę a poza tym musiałabym mieć ich w domu co najmniej kilka aby móc przez cały dzień z nich korzystać ponieważ rozgrzewanie jednym a później gotowanie go non stop też jest uciążliwe.

2015-02-15 09:09

Heh. Ja też mam niskie ciśnienie i lodowate ręce i stopy :P Ale ja sprawdzam swój kark i jest ciepły xD Tak.. Jak u dziecka :)) Ale z kolei u mojej mamy ziemne ręce i stopy objawiły się przez tarczycę.. Odkąd się leczy , ma ręce tak cieplutkie, że nie możliwe. mama ciśnienie ma z kolei dobre. Też mam takie termofor ki, co się krystalizują, jest to bardzo fajna sprawa, ale na chwilę :) Kiedyś czytałam jak sobie pomóc. Ale jak zaczęłam czytać o ziemnych dłoniach itd, to mnie głowa rozbolała, ile chorób może za tym iść :P Ja po prostu sobie tłumacze , że mam kiepskie krążenie i robię sobie mini ćwiczenia na ręce i stopy, po prostu nimi ruszam, żeby krew szybciej przepływała:) Pomaga !:)

2015-02-14 23:24

Zimne stopy i dłonie maja czesto niskociśnieniowcy, sprawdź swoje ciśnienie krwi. Jeśli to ono jest powodem, pozostaje ci bezlekowo je podnosić, np. poprzez poranne ćwiczenia, filiżanke kawy (jesli nie karmisz), troche więcej soli w diecie. W domu przed wzięciem dziecka wystarczy potrzymac dłonie w bardzo ciepłej wodzie, ja puszzcam z krany.

2015-01-13 09:29

No i super :) Powodzenia!

2015-01-13 00:09

annawianna tak to jest z nami kobietami mamami wszystko mamy a nawet nie wiemy co i gdzie;) heh. Powodzenia w cwiczeniach i grzej sie jak najwiecej;)

2015-01-12 22:22

I znów sprawdziło się powiedzenie co dwie głowy to nie jedna a w tym przypadku nawet kilka głów . Ja takie podgrzewacze miałam w swojej apteczce ponieważ kupiłam przed jakimś wyjazdem w góry i zupełnie o nich zapomniałam. Teraz siedzę i grzeje dłonie mam nadzieję że mój synek jutro po raz pierwszy od dłuższego czasu nie będzie się spinał podczas ćwiczeń. Dziękuję Wam za rady.:)

2015-01-12 20:48

O tak podgrzewacze z klikiem to super sprawa. Jak wracam se spaceru to chwile przez wejsciem do klatki przelamuje metalowa plytke, ogrzewam chwile rece i bez problemu wyciagam synka z wozka i od razu cieplymi rekoma go rozbieram i przebieram. Taki ogrzewacz jest rewelacyjny w przypadku marznacych rak, ogrzewa je szybko i jest wielorazowy. Na allegro m8zna tanio kupic;)

2015-01-12 20:41

A ja mam też takie ogrzewacze, które kiedyś kupiłam chyba w Lidlu. Przełamuje się płytkę i one się momentalnie robią ciepłe. Potem wkłada je się do mikrofali, albo wrzuca się na chwilę do gorącej wody (zależy od typu) i są gotowe do ponownego użytku. Też fajnie rozgrzałyby Ci dłonie :)