Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

sposób na bardzo suche dłonie

Data utworzenia : 2014-11-26 11:02 | Ostatni komentarz 2020-05-09 08:45

Iściak

7632 Odsłony
110 Komentarze

Mam problem z suchą skórą na dłoniach, szczególnie na zewnątrz łuszczy się, pęka pomiędzy palcami. Jest fatalnie, codziennie kilka razy dziennie smaruję rożnymi kremami, na noc też i to grubo. Ale wystarczy jedno wyjście, gdy przy dziecku muszę na chwilę zdjąć rękawiczkę, znowu popękana skóra. Moze macie jakieś sprawdzone kremy? jakieś maseczki super odżywcze? Proszę o porady

2014-11-26 22:00

Miałam kiedyś problemy ze skórą dłoni szczególnie jak używałam mleczka do czyszczenia , między palcami skóra się łuszczyła i była szorstka. Najszybciej u mnie zadziałała oliwa z oliwek którą wmasowałam w skórę dłoni. Kilka zabiegów i pozbyłam się problemu.

2014-11-26 21:57

też polecam krem do rąk neutrogena. Jest wydajny i bardzo fajnie nawilża skórę.

2014-11-26 20:19

Iściak, mam ten sam problem :( Teraz używam rękawiczek z "obciętymi końcówkami palców" i z taką klapką na palce (nie wiem, czy wiecie o co chodzi) i dzięki temu nie muszę ściągać całych rękawiczek jak muszę coś zrobić precyzyjnego na dworze. Niektóre czynności w kuchni jak robię je bez rękawiczek też podrażniają mi skórę - krojenie lub obieranie pomidora to masakra. Ja próbowałam wiele kremów i niestety musisz je testować sama na sobie. Długo używałam kremu z AA do cery atopowej, obecnie najlapiej na mnie działa neutrogena, ale nie krem do rąk tylko balsam do ciała do suchej skóry. Dobre jest też smarowanie grubą warstwą kremu choćby bambino i na to rękawiczki bawełniane. A swędzi Cię to? Mi czasem pojawia się też swędzenie, szczególnie jak sobie podrażnię czymś np kwaśnym i wtedy robię sobie taki gęsty krochmal z mąki ziemniaczanej i mi to łagodzi.

2014-11-26 19:55

Może twoje ręce w rękawiczkach się pocą, są mokre i jak potem zdejmiesz rękawiczkę i zawieje zimny wiatr to tak się dzieje.

2014-11-26 15:42

KREMY NEUTROGENY BARDZO KOJĄ POPĘKANĄ SKÓRĘ POLECAM

2014-11-26 11:35

Mogę polecić balsam specjalny Oillan - można go stosować na całe ciało, nie tylko swoje ale i dziecka. Super sprawdza się na problemy ze skórą dłoni - regeneruje pęknięcia, nawilża i koi; ) A z czasów praktyk i popękanych i poranionych dłoni mogę polecić ten balsam do rąk Nivea http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-ciala/Sos/Regenerujacy-balsam-do-rak-NIVEA-SOS