Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

sposób na bardzo suche dłonie

Data utworzenia : 2014-11-26 11:02 | Ostatni komentarz 2020-05-09 08:45

Iściak

7627 Odsłony
110 Komentarze

Mam problem z suchą skórą na dłoniach, szczególnie na zewnątrz łuszczy się, pęka pomiędzy palcami. Jest fatalnie, codziennie kilka razy dziennie smaruję rożnymi kremami, na noc też i to grubo. Ale wystarczy jedno wyjście, gdy przy dziecku muszę na chwilę zdjąć rękawiczkę, znowu popękana skóra. Moze macie jakieś sprawdzone kremy? jakieś maseczki super odżywcze? Proszę o porady

2021-01-15 19:09

Może zabieg z parafiny by pomógł suchej popekanej skórze 

2020-05-09 08:45

Przede wszystkim polecam peeling do rąk, można zrobić samemu z fusów z kawy. Dodaj tam odrobinę oliwy z oliwek i myj tym ręce raz na jakiś czas. A jeżeli chodzi o nawilżenie skóry rąk to z całego serca polecam olej kokosowy. Naprawdę potrafi czynić cuda. Nie tylko na skórze. :) Jest to uniwersalna forma pielęgnacji. :) 

2020-05-08 14:31

Ja mam żel pod prysznic z yope. Fajny ale nie zauważyłam nic szczególnego w nim 

 Ciekawe w sumie jak np balsam jak sucha jest skóra 

2020-05-08 11:00

Używalam Yope i polecam tą markę. Mydło do rąk jest mega delikatne A po umyciu nie trzeba kremować dłoni. Pozostawia film na skórze. Rewelacja! 

2020-05-07 19:32

U mnie super się sprawdza maść z wit a "retimax". Ma tłustą formułę, ale jak sobie nałożę to szybko przynosi ulgę i po kilku razach dłonie super nawilżane. Tylko no trzeba zetrzeć ale za to tania. 

2020-05-07 15:06

Ja już od dawna zastanawiam się nad zmianą kosmetyków do kąpieli i mycia rąk właśnie ze względu na suchą skórę. Poszukuję jakiejś serii kosmetyków z dobrym składem. Zastanawiam się nad Sylveco lub Yope. Możecie coś polecić lub używacie którejś z tych firm? 

2020-05-07 15:06

Nocne maski na dłonie plus rękawiczki. Dłonie się ładnie regenerują przez noc. 

2020-05-07 09:45

Pamiętajcie żeby dobrze wycierać ręce po umyciu, niestety zwykłe mydła mają zasadowe pH i nie są przyjazne dla naszej skóry. Fajnie się sprawdza kostka myjąca z Dove zamiast typowego mydła. Ja też lubię do rąk krem z serii Mediderm. Generalnie im mniej wody w kremie tym lepiej, woda parując robi mikropęknięcia skóry.