Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Uczenie intymności wśród dzieci??

Data utworzenia : 2014-11-06 18:41 | Ostatni komentarz 2014-11-08 16:23

konto usunięte

3567 Odsłony
9 Komentarze

Dzisiaj byłam na spacerze z Judytką i przechodziłam obok placu zabaw.. I tak mnie zaczęło nurtować takie pytanie,jak to właściwie jest z tą intymnością u dzieci?? Zaobserwowałam taką oto sytuację : "Dzieci bawią się na placu,tuż obok rośnie malusieńkie drzewko!! tuż,tuż.. a pod tym drzewkiem mamusia z dwoma chłopcami 2 i 4 latka.. znam ją osobiście.. obaj chłopcy z siusiakami na wierzchu,przodem do innych dzieci,stoją za potrzebą i siusiają prawie na sam piasek który należy do placu zabaw..przodem do dziewczynek,chłopców starszych i młodszych" Co Wy mamy o tym myślicie?? czy macie odruch taki,że prowadzicie swoje dziecko za potrzebą w mniej widoczne miejsce,czy jest Wam wszystko jedno??? Ja tak na to popatrzyłam i wiem,ze patrzę na to jako osoba dorosła może bardziej.. nie wiem jak to nazwać?? seksualnie?? dzieci nie są świadome,ale czy powinno sie aż tak eksponować wśród innych dzieci wdzięki swoich pociech?? Wiem,ze kiedy dziecko się uczy wołać siusiu,to woła wtedy,kiedy jest na tej granicy,że musi już i koniec..ale 4-ro letni chłopiec,to taki trochę już duży i świadomy tego,ze musi isć w krzaczki,prawda?? tym bardziej,że zaraz obok były gęste krzaki...sama nie wiem,co o tym myśleć??

2014-11-06 19:09

Madzia mnie tak też ten temat nurtował - poczytaj sobie : ) http://lovi.pl/pl/forum/5/2055/1