Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Mamo-wstydzę się ciebie... :(

Data utworzenia : 2014-08-07 22:29 | Ostatni komentarz 2014-08-10 08:05

Magdalenamsl

5338 Odsłony
21 Komentarze

Dziewczyny szukałam na forum i jest parę wątków podobnych ale nie dokładnie w nich chodzi o to co mam na myśli ,,, Swojego czasu miałam praktyki w szkołach ,,gimnazjum , liceum , technikum ,,, Widząc młodzież z boku oczami nauczyciela - wychowawcy widzimy rzeczy , których czasami nie zauważamy jako rodzice a mianowicie tego , że niektóre dzieci wstydzą się swoich rodziców . Przyczyn jest wiele ,,czasami dzieci udają ,że maja pieniądze chociaż ich nie mają i taka wizyta matki bądź ojca wszystko psuje i tajemnica wychodzi na jaw.. Czasami wstyd spowodowany jest złym wyglądem - zaniedbaniem rodziców . a innym razem wstydzą się że ktoś pozna ojca bądź matkę , który przyjdzie do szkoły pod wpływem ,,, Czyja to wina że tak jest i czy można temu jakoś zapobiec? Czy rodzice zaniedbani , biedni bądź z nałogiem powinni coś zmienić w sobie samych czy to dzieci powinny kochać ich miłością bezinteresowną - w końcu rodziców się nie wybiera ... Co o tym myślicie?

2014-08-10 08:05

Samanta, dlaczego tego Ci nie powiem, choć sama chciałbym uzyskać odpowiedź... ale ostatnio stwierdziłam, ze to nie ja powinnam się wstydzić, tylko ten co to robi (a mam ten sam problem co Ty..)

2014-08-09 16:35

Zgadzam sie z Wami. To jest bardzo przykre kiedy ludzie zamozni pochlonieci sa alkoholizmem lub innymi nalogami a dzieci sa odepchniete na dalszy plan. Madziu cos w tym ze biedny biednego szybciej zrozumie. Mamy z mezem kolege ktory ma wszystko, jest jedynakiem, ma bardzo zamoznych, "postawionych wysoko" rodzicow ale co z tego jak ci rodzice nie dali mu milosci, dla nich liczyla sie kariera i pieniadze a dziecko wychowywalo sie mozna powiedziec samo.

2014-08-09 15:11

Zebyś wiedziała Samantka aż się serce kroi jak widzisz ludzi kasiastych którzy chodzą pić imprezować i dzieci mają gdzieś ,,,i myślą że pieniędzmi kupią ich miłość ,,, a taki biedny może i nie ma na markowe ciuchy i plecak ale da dziecku ostatnie pieniądze na bułkę ,,, Jak ktoś w życiu biedy nie zaznał to chyba takich rzeczy nie zrozumie ,, zazwyczaj drwią dzieci bogaczy bo one tego nie rozumieją a biedny biednego szybciej zrozumie i wysłucha

2014-08-08 22:03

Daria na mnie i tak film zrobił wrażenie.. zabolało mnie w środku chyba wszystko ale i tak pewnych moich problemów nie rozwiązał.. Bo co gdy tacy rodzice mają wszystko a piją? Maja kochające dzieci, męża czy żonę, chatę za kupę kasy no i w ogóle kupę kasy a do tego są "kimś".. Dlaczego alkohol ich pochłonął i zepchnąl to super życie na dalszy plan..? To mnie właśnie boli..

2014-08-08 20:26

No właśnie dzieciom bardzo trudno zrozumieć że rodzice nie mają pieniędzy i nie mogą kupić np plecaka markowego i zdarza się często że dzieci z bogatszych rodzin drwią z nich i szydzą więc bardzo to przeżywają

2014-08-08 16:58

Odniose sie do wypowiedzi Madzi. Moi tesciowie sa wlasnie takimi ludzmi starej daty. Nie przywiazuje zupelnie wagi do ubioru, wystroju mieszkania itp. Od poczatku kiedy kupili mieszkanie a bylo to naprawde dawno nie zrobili zadnego remontu, mimo ze mogli. Dla nich najwazniejsze byly sa i beda dzieci. Ja tez uwazam ze bieda w domu nie powinna byc wstydem dla dzieci. Najwazniejsze jest to w jakiej atmosferze sa wychowywane dzieci, czy otoczone sa miloscia, pomoca itp. Jednak bedac dzieckiem ciezko czasem jest sie pogodzic z tym ze ma sie biedniejszych rodziców niż np rowiesnicy.

2014-08-08 16:23

No ja jak Kasik wstydziłam się że ma jeszcze 3 siostry i każdy myślał że to patologia ale z czasem mi to przeszło a tak szczerze nigdy się nie wstydziłam rodziców bo jeśli np moja mama nie dobrała odpowiedniego ubioru to powiedziałam żeby założyła coś innego bo to nie pasuje ale moja najstarsza siostra jest chora na poważną chorobę i jest dość pulchną osobą i jej syn który ma 13 lat powiedział że się wstydzi że nie jest szczupła ... to tak mi ciśnienie podniósł że ja jako ciotka tak mu nawrzucałam że przeprosił siostrę ...

2014-08-08 15:43

Macie rację ,,,ale chyba najbardziej wspomina się takie czasy kiedy czuliśmy wstyd wtedy kiedy pisze kasik ,,,kiedy rodziców zabraknie . Cieszę się ,że wypowiadacie się w tym wątku i nie wstydzicie się przyznać ,że i niektóre z was dotknął ten problem , Wiecie co tak mi się nasunął ten wątek jak wracałam wczoraj z rehabilitacji ,,, na przejściu zobaczyłam kobietę ,,, około 65-75 lat figura modelki i ciuchu tak dopasowane jakby była sama nie wiem jak ją opisać ,,piękna suknia , ekstra figura lepsza niż u nie jednej nastolatki , po twarzy widać że miała sporo lat ale mimo tego tak pięknie umalowana czerwoną pomadką kapelusz piękne korale ,, aż mi słów zabrakło ,,, Oczywiście widać od razu że ta kobieta miała kasę bo normalnie nikogo na takie ciuszki nie stać albo może była "kimś ważnym " eh aż jej zaczęłam zazdrościć i wtedy przed oczami stanął mi obraz szkoły i wstydu ,,,czemu jedni maja wszystko a inni nie mają nic i całe życie zbierają żeby kupić sobie cokolwiek i nic ,,,, Niektórzy ludzie - rodzice jak ja to mówię starej daty żyją czasami dawnymi ,,kiedyś nie mieli nic i teraz nawet jak cos mają to nie zwracają uwagi na to co noszą ,,ważne jest dla nich tylko żeby dzieci miały co zjeść ,,,