Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Piercing czyli kolczykowanie

Data utworzenia : 2014-08-05 20:00 | Ostatni komentarz 2015-05-27 12:30

E.Nowak

9474 Odsłony
63 Komentarze

Każda z nas ma kolczyki w uszach , niektóre kobiety mają w języku w pępku w nosie w brwiach i wielu innych miejscach . Mam koleżankę która ma kolczyk w pępku w języku i w brwi i jest w ciąży już w 9 miesiącu i nie zdjęła trochę byłam w szoku powiedziała że zakupiła inny kolczyk do pępka i nie będzie przeszkadzał przy porodzie (szczerze nie wiedziałam że tak można myślałam że metal ma szkodliwe właściwości ) . Tak więc szukałam informacji i znalazłam artykuł że nie trzeba zdejmować biżuterii w czasie ciąży i porodu http://www.ciazowy.pl/artykul,kolczyki-w-ciele-a-ciaza-i-porod,2925,1.html Może któraś z was ma kolczyki i zakupiła większą biżuterię do ciała ? Co sądzicie o takiej biżuterii w czasie ciąży ?

2015-05-27 12:30

Sama nie mam, ale koleżanka się zastanawiała- skonultowała się z lekarzem i ten odradził na czas ciązy kazał poczekać. Np.kolczyk w pępku może zaburzać badanie USG, poza tym brzuch stale rośnie, skóra na nim się rozciąga, a pępek zmienia położenie. jeśli chodzi o kolczyk w języku to mogą kazać wyjąc do porodu- jeśli intubacja byłaby potrzebna. poza tym nawet w najbardziej sterylnych warunkach jest możliwość zarażenia się np. żółtaczką, więc ja bym poczekała. Oczywiście to moje SUBIEKTYWNE zdanie, każda z nas może mieć inne zdanie na ten temat. Ja NIE NEGUJE tych, którzy w ciąży robią sobie kolczyku, mówię tylko, że ja bym się nie zdecydowała:)

2015-05-27 11:28

A któraś z Was robiła sobie kolczyka w ciąży ? Czy nie zdecydowały byście się na taki ruch?

2015-05-26 09:03

O kolczykach nie mogę się wypowiedzieć- nie noszę. A jeśli chodzi o paznokcie, to u nas w szpitalu przestrzegają by u rąk nie malować. Mnie kazali zmywać:)

2015-05-25 18:19

Ja w piątek zrobiłam sobie kolczyk w wardze [labret] a na jutro mam termin porodu :)

2015-01-30 16:54

Ja mam kolczyk w pępku, lecz podczas któregoś z kolei badania usg lekarz zlecił mi wyjęcie go, z racji tego, że stal może zakłócać przebieg USG. Zlecił mi wyjmowanie kolczyka tylko w ramach badań, lecz ja wyjęłam go na stałe, miałam obawy czy będę go mogła włożyć po porodzie..i powiem tak, trochę się namęczyłam :) lecz kolczyk ponownie u mnie zawitał :) Co do paznokci to nie stosuję i nie stosowałam żadnych tipsów, akryli czy innych tego typu wynalazków, podczas porodu miałam pomalowane paznokcie u stóp i dłoni zwykłą metodą i zwykłym lakierem..z racji tego, że poród był przedwczesny i nie przewidziany..nikt nie miał zmywacza do paznokci by usunąć lakier, podjęte były próby usunięcia lakieru benzyną, lecz jednak się nie udało..Doktor, która przyjmowała poród nie wiedziała jak chwycić moją kilogramową maleńką córcię także nawet nie przywiązywała wagi do moich paznokci..zauważyła je dopiero podczas któregoś obchodu i była z lekka zdziwiona :)

2014-08-19 23:25

Na paznokaciach u rak wystarczy.

2014-08-19 19:46

Mi powiedziano że u stóp się nie maluję paznokci ponieważ na paznokciach widać czy sinieją i że robią się problemy

2014-08-16 11:48

Ja pod koniec ciąży już nie malowałam. Bo bałam się, że szybciej urodzę i potem będę musiała na szybko zmywać.