Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Być niepełnosprawnym rodzicem ...Życie codzienne , problemy , porady :)

Data utworzenia : 2014-07-25 09:25 | Ostatni komentarz 2014-07-28 08:14

Magdalenamsl

3823 Odsłony
16 Komentarze

Witam ,,, Codziennie mijamy na ulicy ludzi niepełnosprawnych ,..czasami ich niepełnosprawność widać jak na dłoni bo np. , siedzą na wózku inwalidzkim czy zastanawiałyście się czy są może rodzicami i jak sobie radzą w życiu codziennym ??? Sama jestem osobą niepełnosprawną i mam takie same problemy jak każdy , czasami sobie radzę lepiej a czasem gorzej ale najważniejsze jest to że dałam sowim dzieciom życie i że są w mojej rodzinie szczęśliwe ,, Mojej niepełnosprawności nie widać na pierwszy rzut oka i jest mi dzięki temu łatwiej bo nie spotykam się z krytyką ,, ale co mają powiedzieć Ci , którzy nie mają tyle szczęścia ??? Oczywiście jest wiele typów niepełnosprawności ,,,fizyczna , umysłowa i jedna drugiej nie jest równa ,,, Jak sobie radzą rodzice niedowidzący , jeżdżący na wózku ???? Ich sposoby na radzenie sobie z problemami związanymi z byciem rodzicem 24 na dobę ....Ostatnio oglądałam film wzruszający "Sam " o mężczyźnie upośledzonym umysłowo , któremu opieka społeczna zabrała 7 letnią córeczkę ,,, wzruszająca walka o wychowanie swojego dziecka ,,Czy w naszej szarej rzeczywistości faktycznie tak jest ,że ludziom upośledzonym umysłowo można zabrać dziecko ??? Myślę ,że warto rozwinąć ten wątek ,,,zapraszam do dyskusji i porad :)

2014-07-25 12:09

Naprawdę takie osoby mają więcej miłości niż niektóre osoby :) są bardzo zaradne i samodzielne

2014-07-25 11:46

Marta w rozmowach w toku też pokazywali taką młodziutką bez rąk ,,, ciężko jej było dziecko wychowywać ale jakoś dawała sobie radę ,, i właśnie mówiła że najciężej było jak nie mogła wziąśc dziecka na ręce ..wszystkiego musiała się nauczyć po swojemu od nowa,,, żeby jakoś sobie poradzić ,,sama nie umie guzika w spodniach zapiąć a co dopiero jak pomyślała że jest w ciąży i będzie musiała przewijać itd. ,, ale dziecko miało już około 2 lat jak je pokazali i teraz mówi że jak się chce przytulić to dziecko rozumie i samo do niej idzie i jakoś sobie z tym radzą :) Ten film o tym facecie co walczył o córkę naprawdę wam polecam ,,, co prawda mój mąż jak zobaczył początek to się zmył bo on takich filmów nie lubi o życiu ale wiecie facet to facet ,,, Bardzo fajnie tam pokazali więź ojca z tą córką ,,więcej nie zdradzę ,,, polecam :)

2014-07-25 11:33

To musi być straszne jak nie można przytulić się do dziecka. Dobrze, że teraz ono samo przychodzi i przytula sie do mamusi. Pewnie to daje jej energię do życia.

2014-07-25 11:29

Ja oglądałam polski film dokumentalny o dziewczynie 20 letniej która nie miała rąk . Spotykała się z chłopakiem i poszła z nim do łóżka i bardzo szybko wpadli. On ją zostawił a ona urodziła synka i wychowywała go z mamą, która jeszcze pracowała. Bardzo dobrze sobie radziła. Pokazywali jak karmiła go butelką za pomocą swoich nóg. Przewijała go, ubierała, bawiła się z nim, dawała smoczek do buzi, sama przygotowywała mmm, nawet dziasła zelem od ząbkowania mu smarowała palcem od nogi. Wyobrażacie sobie to jaka musiała być sprawna. Chłopczyk miał teraz ok roku. Dziewczyna skończyła studia i znalazła prace. Pracowałą z mama na zmiane aby moc zajmować się dzieckiem- dziadek dziecka zmarł. I wiecie co było najgorsze w tym wszystkim ze ona bardzo chciała przytulic swoje dziecko a nie mogła. To było straszne wyznanie- bardzo się wtedy popłakałam. Teraz dziecko jest większe wiec się przytulało do niej samo:(

2014-07-25 11:19

Tak tylko że dla niektórych osób nie liczy się jaki masz stopień tylko to że masz papierek ,, i masz miano osoby " niepełnosprawnej "

2014-07-25 11:15

E. Nowak też oglądałam ten film. Prawie przez cały siedziałam jak na szpilkach i bałam się, że dziecko im upadnie. Ale dla mnie to jest cudowne bo często osoby niepełnosprawne lepiej radzą sobie z dziećmi niż zdrowi ludzie. Też oczywiście wszystko zależy od ich stopnia niepełnosprawnośći.

2014-07-25 11:07

ja myślę że nikt nie ma prawa odbierać dziecka tym którzy go chcą i pragną. jest wiele par które nie do końca są sprawni fizycznie czy psychicznie a świetnie dają sobie radę z dziećmi bo ich kochają. ja w mojej miejscowości mam świetny przykład para która chciała się pobrać (obydwoje mają jakieś drobne odchylenia psychiczne) a ksiądz wezwał ich rodziców na rozmowę i powiedział że on nie da im ślubu, ale rodzice zaprotestowali bo znają swoje dzieci i wiedzą że dadzą sobie rade a pozatym oni im pomogą w razie czego. a ksiądz na to że dobra jak chcecie to niech się żeni ale jak sobie porobią dzieci to On ich chować nie będzie. !!! szok normalnie .... a teraz to małżeństwo ma piątkę dzieci :) żyją skromnie ale czysto zadbanie i są szczęśliwi i jak się ich spotyka na spacerze to aż serce rośnie jak się widzi taką rodzinę:)

2014-07-25 10:37

Dla takich osób to nie lada wyzwanie kiedyś oglądałam film dokumentalny o małżeństwie z wielkiej Brytanii oboje niepełnosprawni urodziło się im dziecko i sami bez pomocy opiekowali się szczerze mówiąc że jak oglądałam to miała dreszcze ponieważ bałam się że upuszczą to maleństwo ale nie taki sposób znaleźli na opiekę nad swoim dzieckiem . Bardzo ich podziwiam za taka determinację a także za to że chcieli stworzyć swoją rodzinę i zdecydowali się na dziecko