Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Być niepełnosprawnym rodzicem ...Życie codzienne , problemy , porady :)

Data utworzenia : 2014-07-25 09:25 | Ostatni komentarz 2014-07-28 08:14

Magdalenamsl

3822 Odsłony
16 Komentarze

Witam ,,, Codziennie mijamy na ulicy ludzi niepełnosprawnych ,..czasami ich niepełnosprawność widać jak na dłoni bo np. , siedzą na wózku inwalidzkim czy zastanawiałyście się czy są może rodzicami i jak sobie radzą w życiu codziennym ??? Sama jestem osobą niepełnosprawną i mam takie same problemy jak każdy , czasami sobie radzę lepiej a czasem gorzej ale najważniejsze jest to że dałam sowim dzieciom życie i że są w mojej rodzinie szczęśliwe ,, Mojej niepełnosprawności nie widać na pierwszy rzut oka i jest mi dzięki temu łatwiej bo nie spotykam się z krytyką ,, ale co mają powiedzieć Ci , którzy nie mają tyle szczęścia ??? Oczywiście jest wiele typów niepełnosprawności ,,,fizyczna , umysłowa i jedna drugiej nie jest równa ,,, Jak sobie radzą rodzice niedowidzący , jeżdżący na wózku ???? Ich sposoby na radzenie sobie z problemami związanymi z byciem rodzicem 24 na dobę ....Ostatnio oglądałam film wzruszający "Sam " o mężczyźnie upośledzonym umysłowo , któremu opieka społeczna zabrała 7 letnią córeczkę ,,, wzruszająca walka o wychowanie swojego dziecka ,,Czy w naszej szarej rzeczywistości faktycznie tak jest ,że ludziom upośledzonym umysłowo można zabrać dziecko ??? Myślę ,że warto rozwinąć ten wątek ,,,zapraszam do dyskusji i porad :)

2014-07-28 08:14

a mi się wydaje, że już w większości niepełnosprawność nie jest czymś, aż tak widocznym. bardziej niepełnosprawni sobie to wmawiają, ze ludzie na nich zwracają wielką, niepotrzebną uwagę. (bynajmniej stwierdzam tka na podstawie paru znajomych niepelnosprawnych). z drugiej zaś strony, gdyby część społeczeństwa nie zwracało uwagi na Nich, to nie otrzymaliby pomocy np przy wejściu do autobusu (aczkolwiek w wielu przypadkach, dalej wykazujemy znieczulicę na pomoc takiej osobie)

2014-07-27 20:24

Takie miłe rzeczy piszecie że z przyjemnością się to czyta ,,,,szkoda tylko ,że osoby z widoczną niepełnosprawnoscią rzucają się w oczy ,,, wiem żę już tak zostanie ale czasami jest to krępujące jak się coś robi i czuję się na sobie czyjś wzrok :P

2014-07-26 14:08

Ja też oglądałam ten film juz kilka razy i za każdym razem jak widzę ze ma lecieć to też oglądam... I za każdym razem becze... Pokazuje idealnie ze czasami rodzice niepełnosprawni są idealnymi rodzicami pełnymi miłości i dobrych chęci...

2014-07-26 10:14

Z tym wsparciem psychicznym to też róznie bywa, nie wiem dlaczego, ale obserwując otoczenie, w którym spotykam sporo osób niepełnosprawnch, wydaje mi się, że z góry są skazani na miano "gorszych". takie mam wrażenie smutne..

2014-07-25 20:29

Te osoby co nie potrzebują to dostają a Ci którzy na prawdę potrzebują to złamanego grosza nie dostaną ponieważ twierdza że zdolni do pracy

2014-07-25 19:54

Tak tylko bardzo często wsparcia brak ,, nawet te głupie pieniądze za grupę inwalidzką ,,, teraz dostać drugą grupę płatna to nie wiem ,,trzeba na wózku siedzieć a i tak ci powie na komisji że masz sobie długopisy skręcać buzią i przeżyjesz ,,,, ciężko jest życ

2014-07-25 18:22

Ważne żeby mieli wsparcie od innych osób to psychicznie będą wiedzieli że ktoś im pomoże

2014-07-25 17:55

Sądzę, że mimo, iż takim ludziom jest o wiele wiele trudniej z radzeniem sobie z obowiązkami, z codziennym egzystowaniem, to jak już przywykną do "nowej" sytuacji, często radzą sobie lepiej niż niejeden pełnosprawny.. Oczywiście nie zawsze tak jest, bo czasem braknie tej determinacji, siły psychicznej i przychodzi załamanie.. Natomiast są też ludzie niepełnosprawni umyslowo, którzy nie powinni mieć dzieci, bo nie potrafia się nim właściwie zająć. owszem mają najszczersze uczucia do dzieci, mają może chęci, ale nie sa przystosowani społecznie do roli rodzica, z takimi przypadkami sie spotkałam także. ale tez nie potrafię zrozumieć (u mnie w mieście była głośna sprawa), że mimo iz rodzice upośledzeni- jeden fizycznie, drugi umysłowo, ale w stopniu lekkim- mimo to wydolni w kazdym względzie, dbający o potomstwo, nie krzywdzący ich, sa przez państwo karani, poprzez odebranie pociech...