Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Wybór między OFE i ZUS

Data utworzenia : 2014-07-23 20:10 | Ostatni komentarz 2014-09-02 16:04

Angie

5633 Odsłony
36 Komentarze

Dziewczyny, jeszcze kilka miesięcy temu toczyła się ostra batalia o nasze oszczędności na piczet przyszłych emerytur. Teraz do 31 lipca możemy zadecydować o tym, co ma z tymi pieniążkami się stać. Jaka jest Wasza decyzja? Zostajecie w OFE czy pozwalacie na transfer pieniędzy do ZUS? Ja przyznaję, źe czuję się oszukana. Ofe pobrały duże prowizje za zarządzanie moim kontem, a teraz gdy opłaty są coraz mniejsze i mam szansę w końcu zacząć zarabiać na tę emeryturę upragnioną, Rząd chce tę kasę zabrać mówiąc, źe ofe źle zarządza i to w ogóle pomyłka była... Ja jeszcze nie wysłałam oświadczenia do zus, ale skłaniam się ku pizostaniu w ofe. A Wy? Zastanawiałyście się nad tym? (Kasik to po Twoim wpusie w wątku o wielodzietnych rodzinach ;))

2014-07-23 20:47

Jeśli nie dożyjesz to z ofe dzieci dostaną, bo ta kasa wchodzi do masy spadkowej, a z zusu nie, bo to rodzaj ubezpieczenia.

2014-07-23 20:41

Hehe, czyli najlepiej tak czy siak bezrobocie wychodzi:-) same superlatywy:-) Oczywiście nie mam pewności co do lokat, zawsze można chować w skarpecie, jak moja babcie:-) Angie a co się stanie jak ja emerytury nie dożyję, a bede miala kase w ofe czy zus? czy moje dzieci wtedy tą sumkę dostaną?

2014-07-23 20:32

Chyba, by miał kto Cię utrzymywać w Domu Starców ;) A tak na poważnie to jaką masz pewność, że za 10 lat nie stwierdzą, że zabierają z wszystkich lokat bankowych 60% jakiegoś wirtualnego, nowego podatku? Skoro dziś sięgają po oszczędności z ofe i uchodzi im to bezkarnie, kolejne rządy mogą nie mieć skrupułów by znów wyciągnąć rękę po naszą kasę... I kto na tym skorzysta? Ponownie bezrobotni, bo oni nie będą mieli oszczędności ;)

2014-07-23 20:27

Angie, dla mnie to bez róznicy bo i tak z emerytury nie wyżyję i będę do 80tki pracować pewnie. Naprawdę myślicie że czy to ofe czy to.zus pozwolą nam na starość godnie żyć?? Ja juź wolę sama odkładać na lokacie, przynajmniej wiem ile mam, i nikt mnie nie okrada:-) A tak pół żartem pół serio po to mam dzieci by mieć na starość gdzie iśc:-)