Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Wybór między OFE i ZUS

Data utworzenia : 2014-07-23 20:10 | Ostatni komentarz 2014-09-02 16:04

Angie

5632 Odsłony
36 Komentarze

Dziewczyny, jeszcze kilka miesięcy temu toczyła się ostra batalia o nasze oszczędności na piczet przyszłych emerytur. Teraz do 31 lipca możemy zadecydować o tym, co ma z tymi pieniążkami się stać. Jaka jest Wasza decyzja? Zostajecie w OFE czy pozwalacie na transfer pieniędzy do ZUS? Ja przyznaję, źe czuję się oszukana. Ofe pobrały duże prowizje za zarządzanie moim kontem, a teraz gdy opłaty są coraz mniejsze i mam szansę w końcu zacząć zarabiać na tę emeryturę upragnioną, Rząd chce tę kasę zabrać mówiąc, źe ofe źle zarządza i to w ogóle pomyłka była... Ja jeszcze nie wysłałam oświadczenia do zus, ale skłaniam się ku pizostaniu w ofe. A Wy? Zastanawiałyście się nad tym? (Kasik to po Twoim wpusie w wątku o wielodzietnych rodzinach ;))

2014-09-02 16:04

W Trybunale są już dwie skargi jedna prezydenta, druga rzecznika, więc może być jeszcze tak, że najbliższy termin na transfer do OFE będzie szybciej niż za dwa lata

2014-09-02 14:36

szczerze dostałam pismo przeczytałam i to zostawiłam, bo nie wiem co lepsze

2014-08-19 11:22

Ja pozostałam z OFE :-) niby tak jak dariolka195 pisze, że OFE mogą zlikwidować, a ZUSu nie- tylko z ZUSem też są jaja i nigdy nie wiadomo jak będzie gdy przyjdzie czas na wypłatę emerytury...czy faktycznie dostaniemy tyle ile nam się należy czy jednak ZUS będzie wymyślał różne ustawy i pozbawiał nas emerytury w takiej wysokości jaka nam się należy.

2014-08-08 09:05

Marcelkag nasze pieniądze w ofe mają szansę zarobić na naszą emeryturę jeśli ofe nadal będą dobrze inwestować. Teraz gdy nie mają już obowiązku finansować dlugu publicznego poprzez zakup obligacji skarbowych będą mogli skupić się na obligacjach korporacyjnych. Tam co orawda jest większe ryzyko, ale stopy zwrotu, czyli większy zarobek. Co do naszych pieniędzy to bez względu na to czy w ofe czy zusie, to nie wiadomo czy nie zosraną zdefraudowane ;)

2014-08-08 08:28

My z mężem zostaliśmy w ofe, ale czy to była dobra decyzja to nie wiem, pewnie za kilka lat znów się coś zmieni a z naszymi pieniążkami nie wiadomo co się będzie działo.

2014-08-02 16:29

Chyba, że jeszcze wcześniej TK uzna ustawę za niekonstytucyjną...

2014-08-02 13:49

No to teraz następne ewentualne zmiany za 2 lata... o ile rząd czegoś nowego nie wymyśli..

2014-07-31 20:22

Fajny artykuł Beata. Mi udało się dzisiaj wysłać wnioski ;)