Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Nadmierna potliwość po porodzie

Data utworzenia : 2014-07-10 13:43 | Ostatni komentarz 2015-01-31 23:04

E.Nowak

5368 Odsłony
17 Komentarze

Drogie mamy (szukałam takiego wątku i nie mogłam nigdzie odnaleźć ) Czy w okresie połogu mieliście nadmierną potliwość ? Ponieważ ja miałam oczywiście skonsultowałam to z położną powiedziała mi żebym się nie martwiła ponieważ to hormony i nagromadzona woda w organizmie . Nigdy nie miałam z tym problemu nawet w czasie ciąży więc w okresie połogu to było bardzo nie przyjemne , zakupiłam preparat Etiaxil i pomógł ale bardzo czasami piecze . Macie jakieś antyperspiranty sprawdzone? Czy któraś z mam miała taką samą przypadłość ?

2015-01-31 23:04

Ja też pociłam się bardziej po porodzie. Niestety nie mogę używać dezodorantów typu etiaxil, ziaja bloker itd. Używałam Rexona Maximum Protection (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37116). Stosuje się go na noc, rzekomo następnego dnia nie trzeba używać dezodorantu, ale ja i tak używałam normalnie. Pięknie pachnie i jest bardzo delikatny dla skóry, a jednocześnie bardzo skuteczny. Polecam!

2015-01-30 23:33

Wg mnie dobrym preparatem jest Iwostin trój aktywny krem przeciw nadmiernemu poceniu się ma lekką konsystencję, która w kontakcie ze skórą nie podrażnia jej, a tym samym nie szczypie. Odnośnie tej nadmiernej potliwości to było to dla mnie nie lada zaskoczenie..początkowo prysznic brałam dwukrotnie w ciągu dnia i tak nie przynosiło to wystarczającej ulgi. Jestem 6 miesiąc po porodzie i nadal odczuwam nadmierną potliwość szczególnie dłoni i stóp. Wcześniej należałam do osób, którym jest zazwyczaj zimno w dłonie i stopy, a teraz jest wręcz odwrotnie..Zastanawiam się czy to ustąpi, gdyż ostatnio rozmawiałam z koleżanka, która jest rok po porodzie i nadal odczuwa tą nadmierną potliwość.

2014-07-13 11:43

Ze mnie także płynął potop ale po miesiącu odstawiłam pierś mało się pocę ale muszę zrobić badania

2014-07-12 21:24

Ja miałam tsh robione na początkach ciąży i było podwyższone. Po porodzie to około miesiąc a miałam problem z nadmiernym poceniem. Częstp do nocnego karmienia budziłam się dosłownie cała mokra.

2014-07-12 17:27

Moim skromnym zdaniem to powinno być badanie obowiązkowe.

2014-07-12 15:13

Ja właśnie we wczesnej ciąży nie robiłam a może powinno się robić

2014-07-12 14:38

Mój ginekolog przed planowaną ciążą zlecił mi właśnie badanie tarczycy..dziwne, że lekarze nie zlecają tego badania kobietom które są we wczesnej ciąży. To może zapobiec wielu nieprzyjemnym konsekwencjom. Tak jak zleca się badanie na WR czy Toxo..powinno być na tarczyce

2014-07-12 14:04

Dziękuję za rady muszę iść zrobić badania kontrolne nie zaszkodzi po porodzie :)