Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Surfowanie po internecie a czas dla dziecka.

Data utworzenia : 2014-06-30 19:18 | Ostatni komentarz 2015-02-10 19:08

tasia88

4404 Odsłony
27 Komentarze

Powiem szczerze, że przy natłoku obowiązków trudno znaleźć tyle czasu na surfowanie po internecie ile by się chciało. Jednak jak mam ten czas i wybór - córka albo rozrywka - wybieram córeczkę. Miałabym wyrzuty do siebie, jako matki, że w czasie wolnym od pracy i obowiazków wszelkiej maści, nie jestem z nią, nie przytulam, nie zabawiam, nie głaszczę tylko "głaszczę klawiaturę komputera". Owszem, lubiej odpocząc, zrelaksować się, poczytać forum LOVI, popisać na nim, zasięgnąc porady i sama ich udzielać. Jednak że z powodu nadmiaru obowiązków nie mam na to zbyt wiele czasu. A Wy, drogie mamy, nie macie wyrzutów, że zamiast większąść wolnego czasu spędzać na przeglądaniu internetu, lepiej byłoby jednak poświęcić dziecku/dzieciom?

2014-06-30 19:52

A ja się przyznam szczerze,że chociażby to forum mnie bardzo uzależniło! ale ja jeszcze nie urodziłam i przez to korzystam,póki mogę :) nie mam za bardzo koleżanek,a że nie bardzo mogę za dużo chodzić i kombinować,zwłaszcza w taką pogodę,jaka jest teraz,to siedzę i piszę tutaj! a tym bardziej,ze jestem strasznie wkręcona w temat dzieci i bardzo mnie wszystko interesuje! tu,dzięki forum czuję się pewniej,.. fajnie jest pogadać z doświadczonym mamuśkami :) zakładam,że jak urodzę,to pewnie odpuszczę,bo wiadomo,że dziecko zabiera sporo czasu! oczywiście będę wpadać na forum,ale już nie kilka razy dziennie :)

2014-06-30 19:50

tasia88 Piszesz coś, co dla wszystkich chyba tutaj mam jest oczywiste:) Każda mama wybierze dziecko niż internet. Piszesz o czasie wolnym, którego chyba niewiele mam posiada. Dla mnie wolny czas kojarzy się z tym, że mam ugotowane, posprzątane, poprane, poprasowane a mały śpi lub zajmuje się nim tatuś. Jak więc mogłabym mieć wyrzuty..skoro mogę odpocząć i się zregenerować w tym czasie. Jeśli faktycznie miewasz wyrzuty to postaraj się z czegoś zrezygnować. Ja np wolę siedzieć na forum, niż oglądać tv, która mi się znudziła tymczasowo:). Jak napisałaś na początku wątku " trudno znaleźć tyle czasu na surfowanie po internecie ile by się chciało" - no trudno i trzeba się z tym pogodzić, jednak uważam, że życie się zmienia na korzyść gdy zjawia się dziecko, więc pomimo braku czasu na rozrywki i własny relaks, mamy to co jest o niebo lepsze. Uśmiech dziecka, jego widok, przytulaski i buziaczki:)

2014-06-30 19:43

Hmmm, ja tego nie odbieram w taki sposób...Owszem z zewnątrz może to wyglądać tak, że non stop siedzę przed komputerem, ale wcale tak nie jest:-) Teraz w dobie tabletów czy smartfonów surfowanie po internecie stało się o wiele prostsze niż kiedyś. I wcale nie uważam, zebym przez to w jakiś sposób zaniedbywała dzieci..... Nie możemy porównywać internetu z czasem dla dziecka, bo wiadomo, że dla każdej z nas dzieci są najważniejsze, tylko nam-mamom też się coś należy:-) nie wszystkie mamy rodzinę czy przyjacioł blisko siebie, chcemy się rozerwać, wygadać, ba!! nie zawsze z mężem da się podyskutować, a forum daje taką możliwość. Przyznaje forum uzależnia, ale obowiązki i przyjemność z bycia mamom jest nade wszystko:-) Myślę, że kaźda z nas wie gdzie jest ta granica:-)