Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Spotkanie z położną

Data utworzenia : 2014-06-13 10:50 | Ostatni komentarz 2014-07-15 15:23

Mama trojaczków

4771 Odsłony
19 Komentarze

Niedługo będę miała spotkanie z położną z przychodni. Nie wiem jak mam się do tego spotkania przygotować? Czy któraś z mam ma takie doświadczenie? Czy przed urodzeniem dziecka spotykałyście się z położną?

2014-07-15 15:23

Ja widywałam się z położna przed każdą wizytą i gin. Jednak ona wtedy najczęściej wpisywała wyniki badań do karty ciąży, moją wagę i takie tam. Nic szczególnego. Przy dwóch ostatnich wizytach zrobiła mi ktg

2014-07-15 15:18

Ja nie czulam takiej potrzeby aby spotykac sie z polozna wiec nie:) Byla po porodach, ale za kazdym razem tylko raz, tez nie bylo potrzeby aby ponownie przychodzila. Mysle ze jesli przyszla mama czuje sie niepewnie, chcialaby sie czegos dowiedziec o przebiegu porodu, czy pielegnacji dziecka to jak najbardziej mozna skorzystac. Dobrym wyjsciem jest tez szkola rodzenia.

2014-07-05 08:03

A zeby się umówić z połóżną "przed" to trzeba mieć jakis powód? w sensie coś boli, coś dolega, czy ot taka zwykła pogawędka?

2014-07-04 20:42

Ja się spotykałam ze swoją położną od 21. tc, ale wiem z własnego doświadczenia, że niewiele przyszłych mam ma świadomość takich możliwości i dlatego wybierają i spotykają swoją położną przed samym porodem lub zaraz po. Jeśli chodzi o samo spotkanie, to wszystko zależy od nastawienia kobiety i jej podejścia do ciężarnej. Moja położna okazała się bardzo życzliwą osobą, która nawet w nagłych wypadkach potrafi zjawić się u drzwi. Ale wiem, że często położne odwalają robotę po łebkach, wpadają do domu bez uprzedniej zapowiedzi i czepiają się wszystkiego, a zamiast wsparcia mama ma kupę nerwów. Pamiętaj, że zawsze możesz sobie położną zmienić. I dobrze by było, gdybyś zapoznała się z obowiązkami położnej względem Twojej osoby (czyli ile spotkań ma się odbyć, co ma się dziać podczas takich wizyt itp itd). A resztę to już dziewczyny wcześniej napisały :P

2014-06-30 19:12

Z taka listą to jest naprawdę bardzo dobry pomysł aby w punktach sobie to wypisac co Cie interesuje i potem na spokojnie pytać bo zawsze takie rozmowy troszkę na początku stresują i o wielu rzeczach bardzo istotnych można zapomnieć .Choć ja miałam 2 spotkania z położną i zawsze miałm ją o co zapytać

2014-06-29 10:38

W kwestii Twojego przygotowania przed spotkaniem, to tylko możesz sobie zrobić listę pytań czy kwestii, które chciałabyś poruszyć, żeby Ci nic nie uciekło ;) bo ja zawsze mam raptem trzy, a potem zaczynamy rozmowę, pojawia mi się coś nowego i finalnie zapominam o tych z którymi przyszłam. Znaczy zapomniałam - bo teraz robię listę :D

2014-06-28 13:14

Dokładnie dziewczyny - położne nie są straszne przychodzą do nas z pozytywnym nastawieniem. Nie można podchodzić, ze coś będzie nie tak. Ja zamierzam zadawać dużo pytań i wiem, że na pewno uzyskam fachową pomoc. Myślę, że położna to ekspert w swojej dziedzinie, więc warto pytać!

2014-06-26 22:35

Tu masz trochę na ten temat http://lovi.pl/pl/forum/1/3121 :)