Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Kontrola uzębienia przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2014-05-07 20:41 | Ostatni komentarz 2016-01-22 18:48

Angie

2355 Odsłony
8 Komentarze

Dziewczyny, jak często kontrolujecie swoje ząbki? Ja dzisiaj byłam na okresowym przeglądzie i stomatolog zaleciła mi kontrolę co dwa miesiące przez cały okres karmienia, tak na wszelki wypadek. Mówiła, że teraz więcej kobiet ma ubytki w czasie karmienia piersią niż podczas ciąży. U mnie jest ok, więc zastanawiam się czy przyczyną nie jest odstawianie na wyrost produktów mlecznych w obawie przed nietolerancją?

2016-01-22 18:48

Do stomatologa chodziłam jak córka miała 4 miesiące . Ubytków po ciąży było sporo . Mimo karmienia musiałam wykonać kilka zabiegów , zęby leczylam bez znieczulenia. Dodatkowo musiałam usunąć jeden ząb.

2016-01-22 16:21

I nie tylko warto zrobic kontrole bo nawet mozemy sobie nie zdawac sprawy ze mamy jakies ubytki a w moim przypadku spowodowalo to niedomykalnosc zastawki trojdzielnej u dziecka

2016-01-22 15:53

Warto przed planowaną ciążą wyleczyć sobie zęby. Bo dzidzia w ciąży wyjada nam wapń z organizmu i dlatego możemy stracić je.

2014-05-14 22:46

ja biorę witaminy dla kobiet karmiących... na poszątku po poreodzie krwawiły mi dziąsła... ale to było z p;owodu wysiłku bo miałam bardzo ciężki poród... raz byłamk u dentysyty i powiedział, że mam naprawdę zdrowe zęby i, że nie mam się czym martwić;) myślę, że raz w roku będę się starała chodzić:)

2014-05-13 22:31

Angie i bardzo dobrze że tak Ci zalecił bo zęby naprawdę podczas karmienia mogą bardzo szybko się popsuć. Ja tez chodze średnio co 3 miesiące ale po porodzie miałam maraton bo się okazało że przez 4 miesiące ciąży zęby mi tak poleciały że szok

2014-05-08 15:38

Beatrice, a jogurty, kefiry, żóły ser? Tego też nie spożywasz? Czy tylko mleka? Anita, a uzupełniałaś niedobór wapnia suplementem lub innymi produktami typu ryby, jajka?

2014-05-08 13:50

Angie z własnego doświadczenia wiem ze mi zęby poleciały na rzecz własnie zbyt restrykcyjnej diety, po 4 miesiacach przeszłam na mm, nie wiem co by było gdybym dalej karmiła mała przy takiej diecie. Do dentysty chodziłam regularnie roku temu nie było żadnych zmian po za minimalna dziurką która juz poszła w zapomnienie, pół roku temu miałam 2 dziury które zaczełam leczyć , jeden ząb obawiam sie że pójdzie w kanał, jest w trakcie leczenia( żałuje ze z nim nie poczekałam na swoja dentystę - wypadła mi plomba i szłam gdzie najbliżej) obecnie jestem kilka dni po wizycie u dentysty i wyszły kolejne 3 dziury, w okresie karmienia wrecz był odstawiony nabiał całkowicie przez ponad miesiąc, nei wiem czy to jest przyczyna ale moje zeby znacznie podupadły w ostatnim czasie,

2014-05-08 12:36

A mój stomatology kazał mi przyjść na następną wiszytę konrolną za pól roku lub rok :) Nie zauważyłam, żeby coś mi się działo z zębami teraz przy karmieniu, ale na pewno od urodzenia małej ciężko mi było regularnie dbac o zęby I podejrzewam, że w tym moze byc cały problem. A mleka to ja w ogóle nie piję.