Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Ciąża, ciąża i po ciąży - czyli co? gdzie i jak załatwiać tuż po porodzie planując zostać rok w domu z maluszkiem.

Data utworzenia : 2014-05-06 12:19 | Ostatni komentarz 2014-10-28 18:58

Agnes W-k

3439 Odsłony
10 Komentarze

Witam i właśnie jak w temacie... Póki co jestem w 34tc. Poród więc coraz bliżej, przeglądajac masę forum można "zbzikować" od nadmiaru informacji. Chciałabym dowiedzieć się co, gdzie i jak załatwić kiedy chce się zostać w domu rok z maluszkiem. Co po kolei nam się przysługuje, jakie pisma i do kogo pisać... To wszystko jest takie pokręcone... (w moim przypadku jestem zatrudniona na czas nieokreślony, a w chwili obecnej przebywam już na L4)

2014-10-28 18:58

Ja ze względu na to żę mamy 2,5 letnią córkę i 6 miesięczne bliźniaki posiedze trochę na wychowawczym puki maluchy nie pójda do przedszkola bo nie mamy innego wyjścia

2014-10-06 13:33

P.S to podanie o macierzyńskie pisałam od ręcznie na miejscu przy czym Pani za biurkiem dyktowała mi co mam napisać...

2014-10-06 13:31

ja byłam na okresie próbnym trzy miesięcznym zatrudniona . ale udało nam się tak żre na macierzyński się załapałam... po urodzeniu dostarczyłam akt urodzenia do zakładu pracy do biura od pracodawcy dostałam świadectwo pracy i zaświadczenie płatnika składek to zaświadczenie złożyłam do ZUS i w zusie (dla niech - bo przez zus jestem na macierzyńskim) pisałam podanie o roczne macierzyński i jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka oraz dołączona była deklaracja iż tata rezygnuje z urlopu na rzecz tego że ja z dzieckiem będę przez rok...

2014-05-09 14:16

Tu masz wątek o zasiłkach http://lovi.pl/pl/forum/22/674/1 a tu masz gotowe wzory o wszystkie urlopy http://babyonline.pl/wnioski-o-urlopy-wniosek-o-urlop-macierzynski-rodzicielski-wychowawczy-wzory-do-druku,prawo-dla-rodzicow-raport,14850,r1p1.html w razie pytań pisz:) a klikając we wnioski od razu możesz je wydrukować

2014-05-09 14:09

super :-) bardzo Tobie dziękuję :-)

2014-05-09 11:04

Agnes ja druczki do zasiłku rodzinnego wypełniałam ale drukowałam z internetu, musisz zapytać się u siebie w firmie jak oni to widza , Pisałam jeszcze podanie o dodatkowy urlop macierzyński tz te 6 tygodni po wykorzystaniu 20 tyg które przysługują a na to był kolejny papier. A ten pierwszy zasiłek macierzyński to z automatu przysługuje tylko do pracy musisz dostarczyć zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu dziecka. A o becikowym jest chyba wątek , jak znajde to Ci podeślę:)

2014-05-09 10:58

Właśnie o ten macierzyński i rodzicielski najbardziej mi chodziło. Czy dostaje się jakieś druczki do wypełnienia, czy samemu trzeba jakieś pismo napisać. Ja osobiście zastanawiam się jednym i drugim po 80%. Bo nawet jeśli wróciłabym po 6 miesiącach to wracam na pełen etat jak rozumiem, a wtedy pojawia się kolejny problem co z maluszkiem, karmieniem itd... :-?

2014-05-08 22:57

Moje dzieci dostaly pesel juz po 2 tygodniach od zarejestrowania, wiec roznie to bywa. Do co dostaniesz w szpitalu uprawnia cie do podstawowego wymiaru urlopu macierzyńskiego. Przed jego koncem nalezy zgosic do pracodawcy wniosek ze chce sie korzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego a potem ewentualnie prosic o urlop rodzicielski. 14 dni od porodu masz na zdecydowanie i przekazanie informacj do kadr dotyczącej formy rozlicznia (tu zależy od tego czy idzie sie na urlop rodzicielski) czy caly macierzyński 100 % a późniejszy rodzicielski 60% albo jedno i drugie po 80%. Pracuje w kadrach wiec conieco wiem:)