Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Chrzest a brak ślubu

Data utworzenia : 2014-03-17 19:56 | Ostatni komentarz 2015-02-06 12:30

pola92

10310 Odsłony
101 Komentarze

Witam. Jestem w 24 tygodniu ciąży z moim partnerem jesteśmy ze sobą już ponad 4 lata, aczkolwiek nie chcę tylko ze względu na dziecko brać ślubu. Wiadomo jak każda kobieta marzę o ślubie, ale jeszcze nie teraz. Dopiero teraz zamieszkaliśmy razem, wcześniej mieszkaliśmy osobno i wiadomo najpierw wolałabym troszkę pożyć pod jednym dachem, bo często mówi się, że dopiero wspólnie mieszkając tak naprawdę się poznajemy, wychodzą wszystkie wady i zalety. Moje pytanie jest takie, czy któraś z was ochrzciła dziecko bez ślubu i czy miała z tym duże problemy?

2014-03-17 23:01

Może jeszcze tu coś znajdziesz http://lovi.pl/pl/forum/15/2000/1 i tak jak napisała Monika nie ten ksiądz to inny, ale wiem że takie sytuacje mają miejsce w kościele a mieć nie powinny

2014-03-17 22:55

Ja bylam w takiej sytuacji ..jesli znasz fajnego ksiedza to tam radze sie kierowac...jeden robil nam problemy ..nie to nie trudno podziekowalismy ..poszlismy do innego i bez problemu :) Tak jak Ty ..nie chcemy slubu na ` łapu capu ` :)

2014-03-17 22:53

http://lovi.pl/pl/forum/15/1191/1 tu pisaliśmy ba tema chrzcin. i także dziewczyn które nie mają ślubu tu się wypowiedziały dlatego mam nadzieję że ten wątek pomoże Ci

2014-03-17 21:36

To zależy od księdza i jego podejścia. Sama nie byłam w takiej sytuacji ale w rodzinie było kilka przypadków podobnie u znajomych i stąd wiem że różnie bywa. Wielu księży nie chce dać chrztu dziecku, którego rodzice nie mają ślubu tłumacząc, że przez chrzest decydujemy się wychować dziecko po bożemu bez grzechu a jak niby można to robić jednocześnie w tym grzechu żyjąc (na kocią łapę itp).

2014-03-17 21:17

ja mam teraz ten sam problem tylko u mnie jest jeszcze o tyle skomplikowana ze moj partner jeszcze nie dostal rozwodu... trudno jest ochrzcic nie slubne dziecko i przewaznei udaje sie to gdzies na wiosce w jakims kosciele gdzie sie ksiedzu daje w lape ...;/ moje dziecko bedzie ochrzszczone w moim kosciele tam gdzie ja ale moj partner bedzie stal w lawce a ja z dzieckiem i z chrzestnymi przy oltarzu bo on nie moze ze wzgledu na brak rozwodu...