Rodzice (489 Wątki)

Samobadanie piersi

Data utworzenia : 2014-03-03 21:55 | Ostatni komentarz 2018-08-19 15:16

Redakcja LOVI

7012 Odsłony
61 Komentarze

My, młode mamy, kobiety w ciąży, jesteśmy ważne! Musimy zwrócić uwagę na swoje zdrowie, by jak najdłużej cieszyć się dziećmi. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym położna Kamila Kotowicz przypomina o prostej – a jakże ważnej w profilaktyce raka - czynności, jaką jest samobadanie piersi.

2018-08-19 15:16

Profilaktyka jest najważniejsza i nie ma sobie co bagatelizować z wszelkimi zauważanymi zmianami w piersiach. Jeżeli coś nas nie pokoi należy wykonać badanie genetyczne Medistore. To jest podstawa... Dzięki badaniom jesteśmy w stanie wykryć w miarę szybko raka i podjąć się odpowiedniego leczenia. Moim zdaniem nawet jak nie było przypadków zachowań w danej rodzinie na raka to i tak warto dla samych siebie wykonać badania genetyczne.

2017-03-28 20:07

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej ciąży mój ginekolog badał mi piersi . Mało tego po porodzie na pierwszej wizycie kontrolnej również mi je zbadał.Chciał też wtedy sprawdzić czy mam pokarm.

2017-03-28 19:15

W ciąży miałam zlecone usg piersi i badane miałam piersi ze 2 razy. Ostatnio moja mama właśnie poprzez samobadanie wykryła guza, na szczęście po biopsji okazał się nie groźny, dlatego naprawdę warto znać swoje ciało i je badać.

2017-03-08 11:57

Mi ostatnio doradczyni laktacyjna badała piersi i pobliskie wezly chlonne :)

2017-03-08 08:18

ja tylko na poczatku ciazy mialam badane piersi.

2017-03-08 00:07

Chodziłam prywatnie w obydwoch ciazach i tylko w pierwszej lekarz badał dwukrotnie. Co ciekawe, za drugim razem chodziłam do kobiety, wydaje mi się, że tym bardziej powinna zwracać na to uwagę, zwłaszcza że zglaszalam, że od 15 rż mam nawracajace torbiele i jestem pod kontrolą poradni onkologicznej. Widocznie uznała, że to wystarczy. Samobadanie robię odruchowo od wielu lat, muszę to robić przed i po miesiaczce, a czasem jak mam wrażenie, że odczuwam pobolewanie, robię to częściej.

2017-03-07 23:38

Mój ginekolog zbadał mi piersi na pierwszej wizycie, to samo tyczylo się cytologii. Po porodzie miałam również pobraną i jest ok. Moja też pytała czy w rodzinie ktoś miał raka piersi.

2017-03-07 21:28

A mój ginekolog badał mi piersi w ciąży, praktycznie na każdej wizycie.