Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Nasza ,,psychika'' po ciąży

Data utworzenia : 2014-02-28 14:08 | Ostatni komentarz 2014-03-01 22:45

monia_0309

2493 Odsłony
6 Komentarze

Kolezanki, moze jest juz taki watek jak tak to przepraszam. Chcialabym abysmy podzielily sie co zmienilo sie w was po urodzeniu dziecka. Moj przypadek wlasnie przypadek jest troche dziwny. Otoz dla jednych to zaden problem ale dla mnie jest. Chodzi o moja budowe ciala. Mam duzy dyskomfort ze jestem ,,gruba'' mozecie zaraz powiedziec ze wiekszosc z was tak ma i nie ma co sie dziwic. U mnie wyglada to tak ze mieszcze sie w ciuchy z duzo z przed ciazy wszyscy mowia mi ze jest ok ze jest dobrze a ja jak patrze w lustro widze grubasa... czy wy tez nie akceptujecie swojego ciala? Czy moze macie inne problemy ktore ,,pozostawiala'' ciaza?

2014-03-01 22:45

Monia, babcia mojego męża mi dzisiaj powiedziała, że wyglądam świetnie (też mieszczę się w ciuchy sprzed ciąży), a ja wiem, że jeszcze mi brakuje. Jeszcze 2 kg i będzie ok. Ale u mnie pozostał jeszcze brzuszek, teraz zaczyna się wciągać szybciej, bo muszę chodzić za małą cały dzień. Natomiast żeby w pełni siebie akceptować to jeszcze nie.

2014-02-28 23:41

monia na pociesze Ci powiem ja przytyłam 23 kilogramy w ciązy po ciąży schudłam 17, zostało 6 i w niczym się sobie nie podobam, w większośći przez zwisającą skórę na brzuchu. Teraz mija 5 miesiac od porodu i zamierzam zapisać sie na jakieś fitness bo może to mi pomoże, po cc nie moge dojśc do siebie, co innego po sn od razu wróciłam do normalności po 3 miesiącach w zasadzie

2014-02-28 23:13

Bella ja tez przytylam 17 a przy porodzie odeszlo 10... ciezko jest siebie zaakceptowac jak widzisz nie siebie w lustrze...

2014-02-28 17:54

Wydaje mi się, że wszystko siedzi w głowie i może po prostu zakodowałaś sobie, że po ciąży jest się od razu mniej atrakcyjnym itp. Owszem mi po porodzie jakiś równo tydzień wydawało się, że wyglądam jak siedem nieszczęść ale nie czułam się gruba mimo, że nie należę do typowych chudzielców. W ciąży przytyłam równo 17 kg i od razu po porodzie spadło mi 10kg. Karmię piersią i jem póki co ograniczone ilości i rodzaje - stopniowo wprowadzając nowe rzeczy aby obserwować reakcję córci - i już spadło kolejne 3-4 kg, więc do wagi sprzed ciąży brakuje niewiele. Ważne jest abyś miała wsparcie w najbliższych osobach, ale również abyś sama zaakceptowała siebie i uśmiechała się do swojego odbicia. Na wszystko potrzeba czasu :)

2014-02-28 14:57

Monia jest podobny wątek "Zmiany w organizmie pozostałe po ciąży" http://lovi.pl/pl/forum/1/1412/1

2014-02-28 14:32

Wiadomo że ja tez czasem sobie wymyślam jak to mówi mój mąż , ale generalnie odkąd zaczęłam biegać i ćwiczyć z maluszkiem czuję się o niebo lepiej fizycznie i psychicznie. I już nie mogę doczekać się wiosny i naszych długich spacerków. Może faktycznie problem jest innej natury, może Twój mąż powinien Ci częściej mówić że super wyglądasz, a co do grubasów w lustrze to tak działa nasza psychika że zawsze widzimy więcej ciała niż go jest w rzeczywistości.