Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Nagość rodziców przy dziecku

Data utworzenia : 2013-11-29 16:24 | Ostatni komentarz 2014-04-11 15:25

ona_net

5754 Odsłony
14 Komentarze

Czy dwu-trzy latki mogą widzieć swoich rodziców nago bez szkody dla ich rozwoju? A może to tylko problem przełamania wstydu rodziców? Co uważacie na temat nagości w obecności dzieci? (mam na myśli przy kąpieli, przebieraniu itp. a nie naturyzm, choć może są i tacy zwolennicy). Dzieci lubią obserwować i podglądać...pozwolić im na taką obserwację?

2014-04-11 15:25

Ja w ogóle nigdy nie preferowałam czegoś takiego,jak chodzenie po domu nago! Nie miałam takiego zwyczaju po prostu! Dla niektórych nagość to tak,jak chodzenie w piżamie po mieszkaniu-dla mnie nie! ale to każdy ma swoje przyzwyczajenia! ja swojego dziecka raczej nie będę uczyć kąpania się z nim itp,itd.. bo po prostu nie widzę potrzeby :)

2014-04-04 19:34

Ja bardzo uważam, żeby moje dzieci spały jak mój mąż ma fazę na chodzenie toples. O ile piersi moje dzieci widzą nieraz jak się ubieram, to nie bardzo chcę żeby tatuś pokazywał swoje narządy dzieciom. Jakoś tak mi to ostatnio strasznie przeszkadza. Mój mąż z kolei uważa, że są za małe i nie rozumieją, a ja twierdzę inaczej. Co do kąpieli tez nigdy się z dziećmi nie kapałam bo nie ma takiej potrzeby uważam. I na pewno nigdy bym się na plażę nudystów nie udała z dziećmi;)

2014-02-02 17:29

Ja uważam że powinno się zachować zdrowy rozsądek . Ja przy dziecku na go nie chodzę i nie kąpie się z dzieckiem bo po co ? Nie rozumiem po co pokazywać się nago dziecku , nie chodzi mi o takie przebieranie się tylko ale ogólnie o chodzenie po domu nago . Puki co córka ma 10 miesięcy piersi moje widzi bo karmie piersią to rozumiem ,w bieliżnie też mnie widzi ale nago nie .Nawet jak będzie starsza to też nie będe na go przy niej chodzić .Takie ja mam zdanie ale każdy ma swoje dziecko ,swój rozum i robi co chce w końcu wolny kraj :D

2014-01-20 12:02

Moja córka nie raz widziała mnie nago i czasem teraz też jej się to zdarzy choć ma już skończone 4 lata. Nigdy nie widziałam w tym problemu, a jej zachowanie jest na tyle naturalne, że zachowuje się tak jakbym była ubrana. Nie przypatruje mi się jakoś szczególnie, jak była mniejsza to owszem pytała, kiedy urosną jej piersi ale teraz kiedy wie jak wygląda naga kobieta temat już jej nie interesuje, bo jest to dla niej coś naturalnego. I nie mówię, że chodzę nago po domu ale czasem mała wejdzie do pokoju jak się przebieram i mnie obserwuje.

2014-01-17 12:20

Ja uwazam ze nie ma nic w tym zlego, wiele matek przebiera sie przy swoich dzieciach a casem nie ma nawet chwili czasu zeby wyjsc i przebrac sie w innym pomieszczeniu :)

2013-12-12 22:09

Uważam, że należy zachować zdrowy rozsądek. Nie powinno się obnosić z nagością przy dziecku bo jest to jednak sfera intymna ale też nie ma co uciekać z krzykiem jeśli maluch nas zobaczy bez ubrania.

2013-12-10 23:08

maalgorzataa słyszałam o tych książeczkach są super jak przyjdzie czas na tłumaczenie dziecku o tych sprawach, na pewno z nich skorzystam

2013-12-10 19:52

Obecnie czasem zdarza się, że córka widzi mnie nago, ale jest jeszcze mała. Nie wiem jak to będzie za kilka lat, ale nie chciałabym, by córka widziała tatę nago. W mojej rodzinie nie raz kąpaliśmy się nago w basenie z rówieśnikami, czy też w domu ze starszą siostrą, ale rodziców nigdy nago nie widzieliśmy i dobrze. Tak czy inaczej będę musiała zmierzyć się z trudnymi czy krępującymi pytaniami dzieci, ale nie koniecznie musi widzieć danej części ciała na żywo. Mam dla Lenki książki Olesiejuka, obrazki dla maluchów, między innymi takie jak "Ciało", "Dbaj o zdrowie" czy "Czekamy na dzidziusia", jest tam wszystko świetnie wytłumaczone i jestem przekonana, że z ich pomocą przebrniemy przez całą masę pytań :)