Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Pękające opuszki palców

Data utworzenia : 2013-11-28 19:00 | Ostatni komentarz 2020-02-09 00:37

Proud Mommy

15385 Odsłony
36 Komentarze

Nie pamiętam, kiedy zaczęły pękać mi opuszki palców u rąk, ale zaryzykowałabym stwierdzenie, że w ciąży. Natomiast moja mama boryka się z tym problemem od wielu lat. Przyczyną tego stanu rzeczy na pewno nie jest wysuszona/przesuszona skóra. Lekarz na ślepo stwierdził awitaminozę. Cóż, też nie jestem przekonana co do tej diagnozy. Porobiłam kilka badań, z których wynika tylko tyle, że jestem okazem zdrowia. Moja dieta, zwłaszcza teraz w ciąży, obfituje w warzywa i owoce, więc na brak witamin raczej nie narzekam. Stosowanie kremów tłustych też nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem?

2013-12-05 19:05

moja Mama ma rónież ten problem, napewno obieraj ziemniaki w rękawiczkach (pomaga ciut) i smarowanie alantanem

2013-11-29 16:16

Myślę ze należy się poobserwować; chodzi mi abyś wróciła do momentu kiedy zaczęły pękać a co nowego zaczęłaś używać. może nowy płyn do zmywania, krem do rąk, krem do twarzy, mydło, szampon po prostu wszystko co nowe. Osoby z tą dolegliwością powinny chronić dłonie przed działaniem detergentów i stosować gumowe rękawice do prac domowych czy w ogrodzie. Trzeba także intensywnie nawilżać i natłuszczać skórę kremami, zawierającymi parafinę, lanolinę, wazelinę czy maściami witaminowymi. Na pęknięcia można stosować maść nagietkową. Nagietek ma działanie przeciwzapalne i sprawia, że ranki szybciej się goją. Pomóc może również olejek z drzewa herbacianego, który ma działanie antygrzybiczne i antybakteryjne, ale należy uważać przy jego stosowaniu, ponieważ niektóre osoby może on uczulać. Jeśli problem utrzymuje się przez dłuższy czas najlepiej zgłosić się po poradę do lekarza, najlepiej dermatologa (niepotrzebne skierowanie), który, jeśli będzie to konieczne, zleci odpowiednie badania i przepisze właściwe leki.

2013-11-29 14:31

E.Sagan, leczę tarczycę, bo mam właśnie niedoczynność z tytułu Hashimoto, ale robiłam sprawdzenie hormonów tarczycy i wyniki są jak najbardziej w porządku. Cukier również w normie, a rodzinny przebadał mnie wzdłuż i wszerz nie znajdując wyjaśnienia tej zagadki :(

2013-11-29 12:12

Proud Mommy moja siostra oraz babcia borykają się z bolącymi i pękającymi opuszkami palców. Siostra konsultowała swoją przypadłość z dermatologiem.Stwierdził on, że stan kondycji skóry zależy w znacznej mierze od gospodarki hormonalnej naszego organizmu.A przypadłość ta dotyka często cukrzyków ( potwierdziło się to w przypadku siostry i babci) oraz osób z niedoczynnością tarczycy.Jeśli też nie to, to może masz uczulenie na jakiś konkretny detergent np. środek czystości czy proszek. Do codziennej pielęgnacji rąk polecam maści witaminowe np. A oraz kremy zawierając lanolinę i parafinę. W czasie codziennych obowiązków jak mycie naczyń, podłogi, robienie prania bezpieczniej zaopatrzyć się w gumowe rękawiczki.Nie wiem, czy to sprawdzi się w Twoim przypadku ale nie zaszkodzi spróbować.