Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Urlop ojcowski

Data utworzenia : 2013-10-08 15:44 | Ostatni komentarz 2015-02-25 22:35

mamabasia

5446 Odsłony
32 Komentarze

Czy wasi mężowie i partnerzy skorzystali z urlopu ojcowskiego który im przysługuje. Mój móż wykorzystał go zaraz po urodzeniu Madzi, spędził z nami wtedy te pierwsze dni po urodzeniu córeczki i bardzo mnie wspierał i mi pomagał w pierwszych dniach po urodzeniu było to dla mnie ważne że mógł być z nami ;)

2015-02-25 22:35

Mój skorzystał jak mały mial miesiąc. Ale miał taką pracę,ze nie mógł wziąć urlopu,bo miał dużo obowiązków wtedy i jego zmiennik był na urlopie więc musiał być. Ale byłam 10 dni po cc,juz trochę mi było lepiej,dziecko grzeczne,ciągle spało,tylko jeść wołało więc nie było dramatu.Trochę cięzko,bo zero mm w domu i problem z karmieniem miałam... Ale daliśmy radę do tej 14. Bo ze stresu,że dziecko płacze z głodu pare kropel mleka mi tylko szło przy odciąganiu :( Więc jak przywiózł nas w piątek tak w sobotę o 6 rano szedł do pracy.. Gdzie mały prawie całą noc płakał :)

2015-02-25 22:24

Jeśli mama wraca do pracy po macierzyńskim, a żadne z rodziców nie bierze rocznego rodzicielskiego wówczas te 2 tygodnie ojcowskiego się przyda, zeby przedłuzyć czas bez żłobka lub opiekunki.

2014-06-06 12:32

W małych miejscowościach są fajne urzędy i można często załatwić papiery od ręki. Myśmy załatwiali w Oławie, byliśmy oboje, z racji braku ślubu, ale trwało to dosłownie 10 minut. Kobietki były cudowne, jeszcze małego nam przypilnowały i zabawiały jak wypełnialiśmy wniosek :). W polskich urzędach za często się to niestety nie zdarza. Dzięki takiemu załatwieniu "od ręki" nam się urlop taty udał zaraz po wyjściu ze szpitala. Chociaż jak tak teraz patrzę z perspektywy czasu, to w sumie dałabym radę sama, bo mały nie był zbyt wymagający a i ja byłam praktycznie zupełnie na chodzie.

2014-06-06 11:45

Dokładnie ;)

2014-06-06 11:35

No to już wiesz :)

2014-06-06 11:30

A tego nie wiedziałam ;)

2014-06-06 11:25

Angie dlatego jak ślubu nie mają to do urzędu mogą iść jeszcze w trakcie ciąży i podpisać stosowne oświadczenie :) Wtedy po porodzie tatuś też może iść sam :)

2014-06-06 11:11

Widzisz Silje, czyli jak ze wszystkim. W jedym miejscu od ręki w innym trzeba czekać. Dlatego lepiej się upewnić. Poza tym przy małżeństwie jest łatwiej, bo wystarczy ojciec dziecka z kompletem dokumentów, a gdy rodzice nie mają ślubu to muszą się razem fotatygować do urzędu.