Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Pyszności

Data utworzenia : 2013-09-13 10:35 | Ostatni komentarz 2013-09-13 13:43

K.Filarowska

2889 Odsłony
3 Komentarze

Drogie mamy, mam nadzieję, że dobry pomysł z tym wątkiem. :) Często zdarza się że spodziewamy się gości, czy później nasze dzieci będą miały imprezy w szkole, wypadałoby coś upiec. Ja sama piekę non stop, nawet jak jesteśmy sami. Mam kilka sprawdzonych tzn popisowych ciast ale i takich mniej wymagających, na szybko. Proponuję żebyśmy dzieliły się tutaj na prawdę sprawdzonymi przepisami, ja na przykład potrzebuję coś na prawdę super na roczek mojego synka. Na początek, coś mniej wymagającego a pysznego : BABKA CYTRYNOWA Potrzeba: - 1 kostka KASI - 2 szkl. mąki - 3/4 szkl. cukru - 4 jaja - 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia - 1 cytryna Przygotowanie: Margarynę utrzeć z cukrem i pojedynczo dodawanymi jajami. Zetrzeć skórkę z całej cytryny, następnie przekroić ją na pół i wycisnąć sok, zmieszać ze skórką w szklance. Dodać jedną szklankę mąki, wymieszać, następnie drugą szklankę mąki, wymieszać, dodać proszek do pieczenia i wlać sok ze skórką z cytryny. Keksówkę wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą. Piec 40 min. w temperaturze 180 stopni. Ja czasami zabieram tak z dwie łyżki ciasta i dodaję do niego 2 łyżki kakao i wtedy kładę na keksówkę połowę ciasta, potem robię pasek ciastem z kakao (tak jak ostatnio) i daję drugą połowę ciasta. Pyyyyyszne Pozdrawiam

2013-09-13 13:43

O dzięki mamunia, tak szperałam i nie mogłam znaleźć podobnego wątku.

2013-09-13 12:39

Mamy już jeden wątek z przepisami więc może tam sobie znajdziesz coś dobrego na roczek ,ja np będę piec moją ulubioną pychotkę malinową:) http://lovi.pl/pl/forum/15/198/1

2013-09-13 11:01

Wątek bardzo pyszny; ) Jak znajdę chwilę więcej czasu i przepis (a przedewszystkim notes w którym on jest) na gruby i bardzo puszysty biszkopt, który zawsze wychodzi - idealny do tortów; )