Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Praca

Data utworzenia : 2019-03-25 12:25 | Ostatni komentarz 2019-06-04 13:23

Justyna.Kolek

445 Odsłony
6 Komentarze

Pytanie. Mam zamiar wcześniej skończyć rodzicielski i pójść do pracy, a na moje miejsce wskakuje Tata dziecka. Wiem, że należy w tym samym dniu złożyć dokumenty u mojego pracodawcy i u pracodawcy narzeczonego. Tylko jaki dokument? Któraś też tak zrobiła i może mi doradzić?

2019-06-04 13:23

Jezeli chodzi o tate to sklada chyba po prostu normalnie wniosek o urlop rodzicielski.

2019-03-31 21:38

Gratulacje w takim razie :) no jak taka praca to nie ma się co dziwić że wracać nie chcesz, zdrowie i ciąża są teraz najważniejsze ;) podziwiam Cię bo w ciąży chodzić to nie tak lekko jak się ma jeszcze tak małe dziecko.

2019-03-29 18:00

Wg moich obliczeń będzie to jakiś 6 tydzień, u ginekologa jeszcze nie byłam bo terminy i na NFZ i prywatnie na maj :/ale mam nadzieję, ze dostanę się wcześniej, póki co 11 dni bez miesiączki i pozytywny test i wie tylko mój mąż i moja przyjaciółka, nie chce rozpowiadac dopóki nie mam pewności, że ciąża rozwija się prawidłowo. Mam 26 dni za zeszły rok i za ten rok też powinam mieć jakieś 14 dni, ale jak tego nie wykorzystam to i tak muszą wypłacić mi ekwiwalent. W ciąży jestem chroniona wiec wypowiedzieć umowy mi nie mogą i nie zamierzam wracać nawet na 1 dzień bo to praca typowo fizyczną a pierwsza ciąża była zagrożona

2019-03-29 11:43

Agnieszka a masz jeszcze jakiś zaległy urlop do wykorzystania? Ja po rodzicielskim biorę urlop to przynajmniej skorzystam z wczasów pod gruszą bo w tamtym roku mi przepadło tylko że później ja wracam do pracy a syn do żłobka.A czy w Twojej pracy wiedzą że jesteś w ciąży? Ktory to mc? Hmm zastanawiam się czy mogą Ci wypowiedzieć prace jak wykorzystasz rodzicielski i pierwszego dnia pójdziesz do pracy bo z pracodawcami różnie bywa...to szybko druga ciąża u Ciebie podziwiam też bym chciała w niedługim czasie mój syn rok w czerwcu skończy ale zobaczymy jak to będzie

2019-03-29 07:59

Podepne się pod pytanie bo też myślę o przerwaniu rodzicielskiego i przejściu na l4 ze względu na ciążę , ale nie wiem czy to ma sens bo zostały mi 2 miesiące do końca rodzicielskiego czyli ok 1 miesiąca na rodzicielskim miałabym l4 czy nie lepiej poczekać do końca rodzicielskiego i wtedy odrazu złożyć l4

2019-03-26 15:25

Justyna nie robię tak bo ja już zaraz po porodzie zdecydowałam z mężem ze biorę zaraz po macierzyńskim cały rodzicielski i wnioski mialam z pracy gotowe wzory tylko do wypełnienia i tam też było wspomniane że mój mąż nie będzie korzystał z rodzicielskiego.Poszukaj wzorów wniosków o skrócenie/rezygnacji z części urlopu rodzicielskiego w internecie lub dowiedz się czy w twojej pracy nie mają swojego wzoru.Pamietaj, że należy złożyć taki wniosek u Twojego pracodawcy 21 dni przed planowanym powrotem do pracy.U pracodawcy narzeczonego też lepiej jak złożycie w takim czasie żeby nie postawić go przed faktem dokonanym i aby mógł zorganizować pracę w firmie.