Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Naturalne kosmetyki - domowa pielęgnacja

Data utworzenia : 2018-12-30 20:02 | Ostatni komentarz 2024-05-04 21:04

Konto usunięte

1283 Odsłony
12 Komentarze

Mamusie, jutro niezapomniana noc i mimo, że spędzimy ją w domu uznałam, że warto wyglądać wyjątkowo i atrakcyjnie :) zrobiłam sobie dzisiaj maseczkę awokadowo-bananową i coraz bardziej przekonuję się do naturalnych kosmetyków. Plus jest taki, że jako alergik muszę czytać i analizować składy, a używając naturalnych produktów nie muszę się już obawiać o drażniące dodatki w kosmetykach. Do wykonania tej maseczki potrzebujesz tylko trzech składników: -banana -awokado -soku z cytryn Wykonanie jest szybkie i proste. Rozgnieć miąższ awokado i banana, połącz je razem, a następnie dodaj 2 łyżeczki soku z cytryny. Gotową masę nałóż na świeżą umytą i osuszoną skórę twarzy, zmyj wacikiem nasączonym ciepłą wodą po około 20 minutach. Maseczkę możesz stosować 3-4 razy w tygodniu. Efekt będzie piorunujący! :) Maseczka rozjaśni skórę, nada jej świeżego wyglądu i ją dogłębnie nawilży. Pytanie: czy warto stosować tak bardzo naturalne kosmetyki? Czasu mamy niewiele, a jeszcze trzeba by by przygotowywać samodzielnie kosmetyki. Mimo wszystkowa moja odpowiedź brzmi: Jak najbardziej! Awokado opóźnia procesy starzenia się skóry. Ochrania skórę przed niszczącym działaniem wolnych rodników, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Owoce zawierają 2% białka, aminokwasy: histydynę i lecytynę, fitosterole, skwalen, witaminy: C, PP, B2, oraz minerały: potas i żelazo - dlatego awokado jest zalecany nie tylko do regularnego spożywania, ale też jest niezastąpiony w codziennej pielęgnacji. Olej z awokado można używać również do masażu ciała (ze względu na właściwości ujędrniające i nawilżające) oraz do masażu skóry głowy (zapobiega łupieżowi oraz wypadaniu włosów). Banany sprawiają, że polepsza się koloryt skóry, a sok z cytryny, dzięki temu, że jest źródłem witaminy C pomaga w rozświetleniu i rozjaśnieniu cery. Jednak po zastosowaniu maseczki/kosmetyku z sokiem z cytryny pamiętajcie o nałożeniu na skórę kremu z filtrem UV, ponieważ przez owoce cytrusowe nasza skóra staje się wrażliwsza na promieniowanie słoneczne. Oprócz tylu cennych właściwości tej maseczki dorzucę jeszcze jeden ważny punkt: cudowny zapach i niewielki koszt kosmetyku :) Stosujecie jakieś domowe kosmetyki?

2024-05-04 21:04

Kupuje gotowe maseczki. Kiedyś się bawiłam w robienie domowych, ale teraz wieczorem po zabawach z dziewczynami marzy mi się tylko i wyłącznie odpoczynek, a bywa tak że padam razem z nimi. Więc ratuje się gotowymi maseczkami.

2024-04-27 18:05

Tez kiedyś sama robiłam domowe maseczki albo peelingi. Teraz niestety czas goni więc kupuje gotowe, ale właśnie zwracam uwagę żeby skład był w miarę prosty i naturalny;).

2024-04-26 23:19

Jeśli lubisz naturalne kosmetyki to zobacz sobie kosmetyki od Orientana :) Polska, znana marka - mają u siebie świetne kosmetyki. Uwielbiam ich masło do ciała, twarzy i włosów - to jaśminowe :) Ma taki subtelny, piękny zapach i super działa na skórę.

2022-08-25 08:14

ja używam gotowe maseczki, bo jednak czas goni a ja nie ma czasu na przygotowanie swojej 

2021-12-11 23:03

Kiedyś ludzie używali nie naturalnych i też mieli świetna skórę. 

 

Pytanie z innej beczki. 

Używałyście tego ply i do ora ia co ma 97 %składników naturalnych bo jestem ciekawa czy do pierze ubrania 

2021-12-07 22:15

Naturalne kosmetyki w codziennej pielęgnacji to dla. Mnie od dluzszgo czasu must have. U dzieci  też stawiam na naturalne kosmetyki, bo wiadomo ich skóra wymaga specjalnego traktowania i troski. W naturalne kosmetyki polskich producentów zaopatruje się tu www.eco-space.eu 

2019-09-13 16:01

Też czasem próbowałam takich naturalnych maseczek ale gotowe to gotowe a przygotowanie chwilę trwa.. 

2019-09-01 21:15

Bardzo dobrze na mojej skórze się sprawdzają kosmetyki Bielendy z serii Botanic spa rituals. Nie mają parabenów i sztucznych barwników. Dodatkowo np. taki żel do pielęgnacji ciała z aloesem, którego używam ma ponad 90% składników aktywnych pochodzenia naturalnego